Bir günde iki eve giren gaspçıları, kullandıkları kırmızı saplı bıçak ele verdi - Haberler
Haberi Paylaş

Bir günde iki eve giren gaspçıları, kullandıkları kırmızı saplı bıçak ele verdi

Demirören Haber Ajansı - Haberler | 3. Sayfa

Arnavutköy'de aynı gün içinde iki eve giren ve gasbettikleri kişilerden birini bıçakla ağır yaralayan Afgan uyruklu 8 şüpheliden 2'si yakalandı. Olay anında yüzleri maskeli olan gaspçıları ele veren detay ise gasbettikleri kişiyi yaralarken kullandıkları kırmızı saplı bıçak oldu. Kırmızı saplı bıçak şüphelilerin kaldığı eve yapılan baskında ele geçirilirken, 2 şüpheli adliyeye sevk edildi.

18 Temmuz günü Arnavutköy Adnan Menderes Mahallesi'nde iddiaya göre Afgan uyruklu Enayatullah Baburzi ve Akmal Alemi, evlerine gelen yüzleri maskeli 8 kişi tarafından darbedilerek, bir adet cep telefonu ile 10 bin lira paraları gasbedildi.

2 Afgan durumu hemen komşularına bildirdi. Haber verilmesi üzerine olay yerine gelen polis ekipleri 2 Afgan uyruklunun ifadesini aldı. Afganlar, evlerinde oturdukları sırada yüzleri maskeli 8 kişinin kapılarını çaldıklarını ve kapıyı açar açmaz kendilerine saldırdıklarını söyledi. 2 Afgan'ın 5'er bin lira parasını ve bir adet cep telefonunu gasp ederek kaçan 8 kişinin aynı gün içerisinde Haraççı Mahallesi'ndeki başka bir eve daha girdiği ihbarı yapıldı. Girdikleri evde bulunan bir Afgan'ı gasp eden ve bıçakla ağır yaralayan gaspçıları ele veren ise kullandıkları kırmızı saplı bıçak oldu.

Her iki gasp olayını da derinlemesine araştıran Arnavutköy Emniyet Müdürlüğü Asayiş Büro Amirliği ekipleri, hastanede ifadesini aldıkları mağdurlardan Muhammedullah Muhammedullah'ın evine yüzleri maskeli 8 kişinin girdiğini, kendisini bıçaklayan kişinin elinde kırmızı saplı bir bıçak olduğunu söyledi. Her 2 gasp olayın da birbiri ile benzerlik gösterdiğini fark eden polis ekipleri, Adnan Menderes Mahallesi'ndeki bir eve operasyon düzenledi. Operasyonda evde yapılan aramalarda kırmızı saplı bıçak da bulundu.

Gözaltına alınan 6 kişiden 2'si, gasp edilen Enayatullah Baburzi ve Akmal Alemi tarafından teşhis edildi. Mağdurlar tarafından teşhis edilen Afgan uyruklu şüpheliler Omar Masud ve İmran Khan Niyazi adliyeye sevk edildi.

Bir günde iki eve giren gaspçıları, kullandıkları kırmızı saplı bıçak ele verdi
Demirören Haber Ajansı - Son Dakika Haberleri
Yorumlar (3)
Serdar turgut :Şu rezalete tek çözüm erken seçim sandıkta değişim ve Türkiye’yi bu hale getirenlerin halka hesap vermesi
cenker :alın alın nerde suç makinesi göçmen varsa hepsini doldurun bu ülkeye yazıklar olsun
Özgür Şener:NEDİR BU AFGAN OLAYI ARKADAŞ! EVLERİMİZE KADAR GİRMELERİNİ Mİ BEKLİYORUZ?
500