Arıston-hotpoınt Birleşmesi
Haberler » Güncel » Haber

Arıston-hotpoınt Birleşmesi

Indesit Company Tarafından, İngiliz Markası Hotpoint ile Ariston Birleştirildi. Hotpoint-ariston Olarak Pazarda Yer Alacak Olan Marka Birleşmesiyle, Pazarda Bir Üst Düzeye Çıkmak Hedefleniyor.

Arıston-hotpoınt Birleşmesi

Indesit Company tarafından, İngiliz markası Hotpoint ile Ariston markaları birleştirildi. Hotpoint-Ariston olarak pazarda yer alacak olan birleşmeyle, pazarda bir üst seviyeye çıkmak hedefleniyor.


Hotpoint-Ariston hakkında bilgi veren Indesıt Company Ceo'su Marco Milani, 2007'nin iyi bir yıl olarak geçirildiğini belirterek, satışların rekor düzeye ulaştığını bildirdi. Milani, geçen yıl, 3.5 milyar Euro satış gerçekleştirildiğini kaydederek, "Net kar olarak da 100 milyon Euro'nun üzerinde bir kar açıklayacağız. Bütün Avrupa'da şimdiye kadar yüzde 15 gibi rekor bir pazar payına ulaştık. Ancak şundan da çok mutluyuz ki yeni aldığım bir bilgiye göre Şubat ayında Türkiye'de elde ettiğimiz pazar payı yüzde 8'e ulaşmış durumda" diye konuştu.

-"HOTPOİNT RAKİBİNE ORANLA 2 KAT FAZLA PAZAR PAYINA SAHİP"-

Yeni teknolojilere ve Ar-Ge'ye önem verdiklerini söyleyen Milani, Ar-Ge çalışmalarına her yıl 15 milyon Euro'nun üzerinde para ayrıldığını belirtti. Milani, özellikle markalara çok büyük yatırım yapıldığını ifade ederek, son dört yılda her yıl 10 milyon Euro fazla olmak kaydıyla artış gerçekleştirildiğini dile getirdi. "Yatırımlarımızın karşılığını daha etkili alabilmek için hangi markalarımıza yatırım yapacağımızı seçmemiz lazım. Bunlardan bir tanesi İngiltere'nin en iyi markası ve takip eden rakibine göre 2 kat daha fazla pazar payına sahip olan Hotpoint. Diğeri ise bütün Avrupa'da öncü olan markalardan biri olan Ariston" diyen Milani, Hotpoint'in imaj ve itibarının, Ariston'un tasarım ve yenilikçi kimliği ile birleştirildiğini anlattı.

-"YENİ MARKAYLA, PAZARDA BİR ÜST SEVİYEYE YÜKSELECEĞİZ"-

Indesit Company Pazarlama Müdürü Elif Tercan ise Hotpoint ile Ariston birleşmesinin basit bir marka değişikliği olmadığını belirterek, "Öncelikle yeni markamız bizi pazarda bir üst seviyeye taşıyacak. Gerek ürün gamında sunulan katma değer gerekse iletişimdeki tonumuzla, pazardaki fiyat endeksimizi 2010 yılına kadar yüzde 20 yukarı çekerek, 95'ten 115'e yükseltmeyi hedefliyoruz" dedi. Tercan, bu durumun fiyat artışı anlamına gelmediğine dikkat çekerek, birleşmeyle beraber ürün gamının üst seviyelere taşınacağını dile getirdi.


Tercan, ürün gamının yenilendiğini bildirerek, 2005'de pazarın yüzde 60'ına sahip olan 5 kilogramlık makinelerin, yerine daha kapasiteli makinelerin geldiğini ifade etti. (ANKA)


(DG/NB/ZG)