Ardahan'ı susuz bıraktılar! Belediye başkanı "Vatan hainliğidir" diyerek isyan etti - Haberler
Haberi Paylaş

Ardahan'ı susuz bıraktılar! Belediye başkanı "Vatan hainliğidir" diyerek isyan etti

AA / Günay Nuh - Haberler | Güncel

Ardahan Belediyesi, belediyeye ait olan ve şehre su sağlayan ana şebeke borusunun tahrip edilmesine ilişkin savcılığa suç duyurusunda bulundu. Belediye Başkanı Faruk Demir, "Bu yapılan vatan hainliğidir, bu terör olayıdır. Bu şehir hepimizin. Dolayısıyla bu olay hayati bir olaydır. Bugün bu girişimde bulunan yarın başka bir girişimde bulunur." diyerek isyan etti.

Ardahan Belediye Başkanı Faruk Demir, makamında gazetecilere yaptığı açıklamada, kentin ana şebeke suyunu besleyen kaynaktaki ana borunun 5 gün önce henüz kimliği belirlenemeyen kişi ya da kişilerce tahrip edildiğini belirterek, olayın büyümeden fark edildiğini ve sorunun teknik olarak çözüldüğünü söyledi.

"BU ŞEBEKE HATTI, KENTİMİZİN TÜM HATLARINI BESLEYEN ANA HATTIR"

Ancak söz konusu sabotaj girişimini yapan kişi veya kişilerin ortaya çıkması için savcılığa suç duyurusunda bulunduklarını belirten Demir, şunları kaydetti: "Şehrimizin şah damarı dediğimiz boru hattına, yani Çataldere köyü mevkisindeki ana kaynaktaki boruya sabotaj girişiminde bulunulmuştur. 5 gün önce buradaki ana hatta yer alan boru üstündeki beton kapakların kilidi kırılmış ve 300'lük PVC boru parçalanmış. Bu şebeke hattı, kentimizin tüm hatlarını besleyen ana hattır. İlk kez böyle bir saldırı ile karşı karşıya kaldık."

Ardahan'ı susuz bıraktılar! Belediye başkanı 'Vatan hainliğidir' diyerek isyan etti

"VATAN HAİNLİĞİDİR"

"Bu yapılan vatan hainliğidir, Ardahan ve Ardahanlıya ihanettir." diyen Demir, "Bu olaya kim karışmış ise bir an önce ortaya çıkmasını istiyorum. Bu terör olayıdır. Bu şehir hepimizin. Dolayısıyla bu olay hayati bir olaydır. Bugün bu girişimde bulunan yarın başka bir girişimde bulunur. Bu nedenle en kısa sürede ortaya çıkılmasını istiyoruz." ifadelerini kullandı. Demir, olayın siyasi bir amaç içermediğini de sözlerine ekledi.

Ardahan'ı susuz bıraktılar! Belediye başkanı
AA / Günay Nuh - Son Dakika Haberleri
Haberi Kaydet
Yorumlar (2)
omer turan:adam haklı bunu yapan vatan haini dir.
tarafsızgörüş:Devlet malına zarar veren israf eden hor kullananlar, sizi allah'a havale ettik. Bir yerinizden acı acı çıkar inşallah birçok mazlumun hakkı olan devlet malını boşa kullanmaktan zarar vermekten dolayı Allah size cezayı verceek
500
title