Antalya'da Feci Kaza

Antalya'da Feci Kaza

Antalya'da yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan otomobil bariyerlere çarparak takla attı.

Antalya'da Feci Kaza

Antalya- Korkuteli Karayolu'nun 30'uncu kilometresinde yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıkan otomobil bariyerlere çarparak takla attı. Kazada sürücü Battal Dımdızlak hayatını kaybetti, biri çocuk 4 kişi yaralandı.

Kaza saat 18.30 sıralarında Antalya- Korkuteli Karayolu'nun 30'uncu kilometresinde meydana geldi. Antalya istikametine giden ve içinde 5 kişinin bulunduğu Battal Dımdızlak yönetimindeki 07 KB 858 plakalı otomobil, yağış nedeniyle kayganlaşan yolda kontrolden çıktı. Direksiyon hakimiyetinin kaybolduğu araç, karayolunu bölen beton refüje çarptı. Kazada takla atarak yolun ortasında duran otomobilin sürücüsü Battal Dımdızlak can verirken, Erdoğan Sarı, 70 yaşındaki Mehri Sarı, 12 yaşındaki Merve Sarı ve 16 yaşındaki Özge Dımdızlak yaralandı. Yoldan geçen sürücülerin yardımına koştuğu yaralılar otomobilden çıkarılarak, yol kenarına oturtuldu.

ÖNCE KIZLARIMI KURTARIN

Olay yerine sevk edilen ambulansları bekleyen yaralıları, karayolunu kullanan sürücüler teselli etmeye çalıştı. Yaralılardan Mehri Sarı, Merve Sarı'ya sarılarak, "Önce çocuklarımı kurtarın. Bende bir şey yok. Ambulanslar önce çocuklarımı alsın" diye feryat etti. Olay yerine gelen 4 ambulans ile çevre hastanelere sevk edilen yaralıların durumunun ağır olduğu belirtildi.

DİĞER KAZALARDA 17 YARALI

Akşam saatlerinde Antalya çevresinde yaşanan yoğun yağış nedeniyle irili ufaklı çok sayıda kaza da meydana geldi. Antalya-Burdur Karayolu Dağbeli Mevkii'nde meydana gelen kazada devrilen minibüste bulunan 12 kişinin yaralı olarak Burdur'daki hastanelere sevk edildi.

Yine Antalya-Burdur Karayolu'nun Bademağacı Mevkii'nde meydana gelen bir başka kazada ise bir minibüsün içinde bulunan 5 kişi, yaralı olarak çevre hastanelere sevk edildi.