Anneler haklıymış! Bu gıdaların içinde böcek var

Anneler haklıymış! Bu gıdaların içinde böcek var

Haberler.com - Haberler | Haberler.com Özel

Bilim insanlarının gıdalar üzerinde yaptığı araştırmalar şaşırtıcı sonuçlar ortaya koydu. Haberler.com Youtube kanalı bu araştırma sonuçlarını derledi. Bakın hayatımız boyunca farkına bile varmadan nasıl böcek yiyormuşuz?

Küçükken bizi yemememiz gereken gıdalardan uzak tutmak için "Onun içinde böcek" var diyen annemizin söylediklerinin bir gün gerçek olabileceği aklınıza geldi mi? Bilim insanları ortaya koyduğu araştırma ile annelerin herhangi bir bilimsel dayanağı olmadan söylediği bu sözleri haklı çıkardı.

VİDEOYU İZLEMEK İÇİN TIKLAYIN

KIRMIZ BÖCEĞİ BİR ÇOK ÜRÜNDE KULLANILIYOR

Araştırmalara göre market raflarındaki ürünlerin çoğunda böcek parçaları bulunuyor. Gıda boyalarının neredeyse tamamı kırmız meşesi üzerinde bulunan kabuklu bit cinsi bir böcekten elde ediliyor. Özel olarak üretilen bu böcekler gıda boyalarından meyveli yoğurtlara, dondurmadan meşrubatlara kadar bir çok üründe kullanılıyor.


Anneler haklıymış! Bu gıdaların içinde böcek var
Haber Yorumları (7)
YUSUF KUZGUN: turkiyemi hersey normal bocekte cikar farede cikar yiyeceklerin icinden nasil olsa gidaya hile karistirmak suc deyil
AHMET AKSOY: Bu yeni birşey değil kırmızı gıda boyası böcekten yapılıyor sağlığa bı zararı Yok
AHMET SAY: peki denetlemeler şimdiye kadar nerdeydi ve neden yasaklanmıyor bu ürünler bir soruda ben dışarda birşey yerken güvenemeyecek miyim neden denetlenmiyor
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title