Ankara Gölcük Kaymakamı Altıntaş, 'Dombra' Eşliğinde Belediye Başkanı Aday Adayı Oldu

Ankara Gölcük Kaymakamı Altıntaş, 'Dombra' Eşliğinde Belediye Başkanı Aday Adayı Oldu

Kocaeli'nin Gölcük ilçesi kaymakamı Mustafa Altıntaş, yerel seçimler için görevinden istifa ederek Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesi için AK Parti'den belediye başkanı aday adayı oldu.

16.11.2018 17:51 | Son Güncelleme: 16.11.2018 17:51

Kocaeli'nin Gölcük ilçesi kaymakamı Mustafa Altıntaş, yerel seçimler için görevinden istifa ederek Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesi için AK Parti'den belediye başkanı aday adayı oldu. Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov, Altıntaş'ın başvurusu sırasında 'dombra' şarkısını seslendirdi.

Kocaeli'nin Gölcük ilçesinde 2 yıldır sürdürdüğü kaymakamlık görevinden istifa eden Mustafa Altıntaş, memleketi Ankara'nın Şereflikoçhisar ilçesinden belediye başkanı aday adayı oldu. Adaylık işlemleri için AK Parti Şereflikoçhisar İlçe Başkanlığı'na gelen Altıntaş, Kazakistanlı sanatçı Arslanbek Sultanbekov'un seslendirdiği 'dombra' isimli şarkı eşliğinde başvurusunu tamamladı.

Başvuru sonrası açıklamada bulunan Altıntaş, "Adil, şeffaf, hesap verilebilir, katılımcı ve tarafsız herkesi kucaklayan bir yönetimle hizmet yapmayı planlıyorum. Sosyal belediyeciliği ve kültürel belediyeciliği halkımızın taleplerini gözeterek uygulayacağız. Ulaşım en önemli problemimizdir. Bu sıkıntıyı azaltarak çözüm yolları bulmak için beraber çalışacağız. Projelerimizi ileride detaylandırarak uygulamaya koyacağız. Hayırlı olsun" dedi.

MUSTAFA ALTINTAŞ KİMDİR?

1954 yılında Şereflikoçhisar ilçesinde dünyaya gelen Altıntaş, ilkokulu Şekerköy ilkokulunda, ortaokulu Haymana'da okumuş, Ankara Öğretmen Okulu yatılı sınavını kazanarak lise öğrenimini tamamladıktan sonra, Siyasal Bilgiler Fakültesine girerek 1979 yılında mezun olmuştur. Aynı yıl İçişleri Bakanlığının açtığı sınavı kazanarak Çorum'a Kaymakam adayı olarak atanmıştır. 1982 yılında da Sinop'un Erfelek ilçesine kaymakam olmuştur.

Daha sonra sırasıyla 1985 Şanlıurfa Bozova'da Kaymakam, 1987 Ağrı'da Vali yardımcılığı yapmış ve 1989 yılında Bakanlıkça ABD'nin Texas Eyaletine bir yıllığına mesleki bilgi ve dil eğitimi için gönderilmiştir. Eğitiminden sonra Ürgüp, Silifke, Kırıkhan ve Altındağ'da Kaymakamlık, İstanbul Vali Yardımcılığı, Karatay Kaymakamlığı, Gemlik Kaymakamlığı, Bursa Vali Yardımcısı olarak görev yapmış, 01.12.2016 Tarih ve 29905 Sayılı Resmi Gazetede yayımlanan Kararnameyle Gölcük Kaymakamlığı'na atanmıştır.

Evli ve iki çocuk babası olan Altıntaş İngilizce bilmektedir.

Ankara Gölcük Kaymakamı Altıntaş, 'Dombra' Eşliğinde Belediye Başkanı Aday Adayı Oldu

Kaynak: DHA

Şu an buradasınız: Ankara Gölcük Kaymakamı Altıntaş, 'Dombra' Eşliğinde Belediye Başkanı Aday Adayı Oldu - Haber
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 1.6.2020 22:32:37. #1.15#
title