Ankara'da Aydın Konuşuldu

Ankara'da Aydın Konuşuldu

Aydın Ticaret Borsası (ATB) Meclis üyeleri, Büyük Menderes Platformu üyeleri ile Aydın’ın tarım ve ticaretinin sorunlarını masaya yatırıldı.

Ankara'da Aydın Konuşuldu

Aydın Ticaret Borsası (ATB) Meclis üyeleri, Büyük Menderes Platformu üyeleri ile Aydın'ın tarım ve ticaretinin sorunlarını masaya yatırıldı.

Ankara'da Aydınlılar tarafından Büyük Menderes Havzasını ilgilendiren, ekonomik, sosyal ve çevresel tüm sorunlarda tartışma ve fikir alışverişini sağlamak ve çözüm önerilerini geliştirmek amacıyla kurulmuş olan Büyük Menderes Platformu ve Aydın Ticaret Borsası Meclis Üyeleri, Aydın tarım ve ticaretinde yaşanan sorunları görüşmek üzere bir araya geldi.

Yapılan toplantıya Platform Başkanı ve SPK Başkan Danışmanı Dr. Selim Soydemir, Ankara Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu, Hava Trafik Kontrolörü İbrahim Ayvazoğlu, Ekonomi Bakanlığı Daire Başkanı Mehmet Ekizoğlu, Ziraat Bankası Şube Müdürü H. Kamil Palaz ve Rekabet Başuzmanı Hilmi Bolatoğlu katıldı.

Aydın'dan Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel, Meclis Başkan Yardımcısı Kazım Günaydın, Yönetim Kurulu Üyelerinden Cengiz Ülgen ve Abdülkadir Yıldız, Meclis Üyelerinden Ali Çevik, Mustafa Akdam, Erkan Aslan, Ahmet Şenel ve Rıza Uyar'ın katıldığı toplantıda "Aydın İçin Yeni Açılımlar" konulu toplantıda açılış konuşmalarının ardından "Şirketleşme ve Kaynak Oluşturma" ile "Yatırım teşvikleri ve ihracatta devlet yardımları" konulu sunumlar yapıldı.

Sunumlardan sonra yapılan tartışma bölümünde, şirketlerde kurumsallaşma, tarımsal arazilerin miras yoluyla bölünmesinin önüne geçilmesi, Aydın'ın fuar alanı ihtiyacının karşılanması, Aydın üretim ve ticaretinin ihracata yönlendirilmesinin teşviki, Aydın'ın devlet desteklerinden daha fazla yararlanmasının temini ve gıda tahlil ve analiz destekleri konuları öne çıkan hususlar arasında yer aldı.

Büyük Menderes Platformunu temsilen toplantının açılışında konuşan İbrahim Ayvazoğlu, Büyük Menderes Platformu'nun Büyük Menderes Havzasını ilgilendiren, ekonomik, sosyal ve çevresel tüm sorunlarda tartışma ve fikir alışverişini sağlamak ve çözüm önerilerini geliştirmek amacıyla kurulduğunu belirtti. Ayvazoğlu, bu amaçla Aydın Ticaret Borsası ile bir araya gelmekten son derece memnun olduklarını ve bu toplantılarını gerek Ankara'da gerekse Aydın'da devam ettirme arzusunda olduklarını ifade ederek, Aydın Ticaret Borsası üyelerine katılımlarından dolayı teşekkür etti.

Aydın Ticaret Borsası Meclis Başkanı A. Bahri Erdel de, Aydın Ticaret Borsası Meclis üyeleri olarak büyük Menderes Platformu Üyeleri ile bir arada olmaktan son derece mutluluk duyduklarını söyledi. Aydınlıların Ankara'da Aydın'ın sorunlarına çare üretmek üzere kurmuş olduğu Büyük Menderes Platformu'na çalışmalarında başarılar dileyen Erdel, bu oluşumun Aydın için hayırlara vesile olmasını temenni etti.

Samimi bir havada geçen toplantıya, Aydın Ticaret Borsası ve Büyük Menderes Platformu üyelerinin yanı sıra, kendisi de Aydınlı olan Ankara Vali Yardımcısı Hayrettin Balcıoğlu da katılarak hemşerileriyle bir araya gelme imkanı buldu. - AYDIN

Kaynak: İHA