Mansur Yavaş, Rektör Melih Bulu'ya mektup yazmasının gerekçesini anlattı: Olaylar Ankara'ya sıçradı

Mansur Yavaş, Rektör Melih Bulu'ya mektup yazmasının gerekçesini anlattı: Olaylar Ankara'ya sıçradı

Anadolu Ajansı / İsa Toprak - Haberler | Güncel

Boğaziçi Rektörü Melih Bulu'yu yazdığı mektupta istifaya davet eden Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş, söz konusu mektubu yazmasının asıl gerekçesini açıkladı. Yavaş, olayların Ankara'ya sıçramasıyla bu mektubu kaleme aldığının altını çizdi.

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş başkanlığında Belediye Konferans Salonu'nda sosyal mesafe kuralı gözetilerek gerçekleştirilen ve belediyenin sosyal medya hesaplarından da canlı yayınlanan toplantıda, gündem dışı konuşmak için söz alan AK Parti Sincan Belediye Meclis Üyesi Nihat Yalçın, cevaplaması talebiyle Başkan Yavaş'a sorularını iletti.

MELİH BULU MEKTUBUNU SORDU

Yalçın'ın "Boğaziçi Üniversitesi'ndeki olaylar nedeniyle Yavaş'ın Rektör Melih Bulu'ya yazdığı mektupla genel siyasete karıştığını" ifade etmesi üzerine Yavaş, olayların Ankara'ya sıçramasıyla bu açıklamayı yaptığını belirtti. Siyasi hiçbir davranışın içinde olmayacağını dile getiren Yavaş, "Ankara'ya, herkese ayrım yapmadan eşit bir şekilde hizmet etmekten başka bir gayretim yok." diye konuştu.

KABE SAYGISIZLIĞINA DA DEĞİNDİ

Kabe figürünün yere serilmesiyle ilgili yapılan saygısızlığı da asla kabul etmeyeceklerini belirten Yavaş, "CHP Genel Başkanı dahil herkes onu eleştirmiştir" dedi.

MEKTUPTA İSTİFAYA DAVET ETMİŞTİ

Mansur Yavaş, cumhurbaşkanı kararnamesiyle Boğaziçi Üniversitesi'ne rektör olarak atanan Prof. Dr. Melih Bulu'yu istifaya davet etmişti. Yavaş, Twitter'dan paylaştığı 'açık mektup'ta "Sizi gerek üniversitede huzuru sağlamak gerekse ülkemizde kutuplaşmayı önlemek adına, makamınızdan istifaya davet ediyorum" demişti.

Mansur Yavaş, Rektör Melih Bulu'ya mektup yazmasının gerekçesini anlattı: Olaylar Ankara'ya sıçradı

Kaynak: Anadolu Ajansı / İsa Toprak

Haber Yorumları (47)
FFFFFFFFFFF: SENİDE İSTREMEYENLER VAR O ZAMAN ONLARDA SOKAĞA DÖKÜLSÜN SAYIN BAŞKAN. BENDE SİZE MEKTUP YAZAYIM İSTİFA EDİN DİYE. ORAYA BİR SOLCU ATANMIŞ OLSAYDI HİÇBİRİNİZN GIKI ÇIKMAZDI. KUZU GİBİ DURURDUNUZ. AYRICA ÖĞRENCİNİN İŞİ OKUMAKTIR. İDEOLOJİ PEŞİNDE KOŞAN KİŞİLER ÖĞRENCİ DEĞİLDİR. ÖĞRENCİ OLARAK MUAMELE ETMEMELİDİR DEVLET İSTEDİKLERİ KADAR ZEKİ OLSUNLAR.
AYSEL DEMİR: Yavaş seçildi geldi oda seçimle gelsin amenna muhtar bile seçimle geliyor
VATANDAŞ: İkiyüzlülük yapmayın çakıcının mektubunu normal mansur yavaşınkimi anormal karşıladınız
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title