Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler

Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler

Ankara'nın Sincan Belediyesi, İlçede Cadde ve Sokaklara Konulmak Üzere Çöp Kovası Üretmeye Başladı. Özel Sektörde, Kalıplara Dökülen Betonlarla Yapılan Çöp Kovalarının Maliyeti 200 İla 400 YTL Arasında Değişirken, Sincan Belediyesi Aynı İşi 30 YTL'ye Yapmayı Planlıyor.

Ankara: Ankara'da Yerel Yönetimler

Ankara'nın Sincan Belediyesi, ilçede cadde ve sokaklara konulmak üzere çöp kovası üretmeye başladı. Özel sektörde, kalıplara dökülen betonlarla yapılan çöp kovalarının maliyeti 200 ila 400 YTL arasında değişirken, Sincan Belediyesi aynı işi 30 YTL'ye yapmayı planlıyor.

Sincan Belediye Başkanı Hasan Altın, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, "Fen İşleri Müdürlüğümüze ait atölyelerde, belediyenin yapamayacağı düşünülen işleri ürettik ve üretmeye de devam ediyoruz. Özellikle parklarda yer alan oyun grupları, kamelyalar, bankların ardından, şimdi de bu çalışmalarımıza bir yenisi daha ekledik" diye konuştu. 500 bin nüfusa sahip ilçede 'Temiz ve sağlıklı bir Sincan' parolasıyla birçok çalışmayı da hizmete soktuklarını belirten Başkan Altın, "Nüfus artıkça, temizlik daha da bir önem kazanıyor. İlçemizde günde 600 ton çöp toplanıyor. Yeni çöp toplama ve süpürge araçları aldık. Ayrıca, belediyemizce yapılacak olan yeni çöp bidonlarını da sokak ve caddelerimize yerleştireceğiz" dedi.