Almanya'dan Zapsu'ya Liyakat Nişanı

Almanya'dan Zapsu'ya Liyakat Nişanı

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ile Almanya İlişkilerinin Geliştirilmesine Verdiği Üstün Hizmetlerden Dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Danışmanı Cüneyd Zapsu'ya Federal Liyakat Nişanı Verdi.

Almanya'dan Zapsu'ya Liyakat Nişanı

Almanya'nın Ankara Büyükelçiliği, Türkiye ile Almanya ilişkilerinin geliştirilmesine verdiği üstün hizmetlerden dolayı Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın Danışmanı Cüneyd Zapsu'ya Federal Liyakat Nişanı verdi.

Swiss Hotel'deki törene ev sahipliği yapan Almanya'nın Ankara Büyükelçisi Eckart Cuntz, Zapsu'nun ikili ilişkilerin derinleşmesine yaptığı katkıları takdirle karşıladıklarını belirterek, böylesine önemli bir nişanı Zapsu'ya vermekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Zapsu da yaptığı teşekkür konuşmasında, "Türkiye ve Türk halkı için ne yapabilirim" anlayışından yola çıktığını belirterek, iki ülke ilişkilerinin geliştirilmesine verdiği katkılardan dolayı layık görüldüğü nişan için duyduğu memnuniyete ifade etti.

Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül de yaptığı konuşmada, Almanya'nın AB dönem başkanı olduğunu hatırlatarak, Türkiye ile dönem başkanlığı ilişkilerinin gayet iyi gittiğini ifade etti.

"Bütün çalışmalar sessiz ve süratli bir şekilde devam ediyor" diyen Gül, Almanya'nın dönem başkanlığında 4 faslın müzakerelerine başlanacağını ümit ettiklerini, bununla ilgili dönem başkanlığının samimi ve üstün bir gayret içinde olduğunu kaydetti.

Kaynak: AA