Aliağa'da 4. Briç Turnuvası Sona Erdi

Aliağa'da 4. Briç Turnuvası Sona Erdi
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Spor

Aliağa Briç Spor Kulübü tarafından düzenlenen Kırmızı Master Point ödüllü Aliağa 4. Briç turnuvası, yoğun katılımın ardından sona erdi.

Aliağa Briç Spor Kulübü tarafından düzenlenen Kırmızı Master Point ödüllü Aliağa 4. Briç turnuvası, yoğun katılımın ardından sona erdi.

Türkiye'nin farklı il ve ilçelerinden briç tutkunlarının katılımıyla, Aliağa Enka Spor Salonunda gerçekleşen turnuvada 40 masada 160 sporcu yer aldı. Aliağa Belediyesinin ev sahipliğini yaptığı ve iki gün süren turnuva, Türkiye Briç Federasyonu nezaretinde gerçekleştirildi. Turnuvanın birinci günü iki seans halinde açık ikili sistemi ile oynandı. Son gün ise takım maçları yapıldı. Kıyasıya mücadelelere sahne olan turnuvanın sonucunda senyörlerde; Latif Sapmaz, Osman Derman Abalı, karışıkta; Recep Köken, Olcay Tengiz, gençlerde; Ömer Faruk Geçkil, Buket Bulut, bayanlarda; Zehra İraz, Perla Benefrahim, genel klasmanda; Ramazan Ön, Adnan Sarısakal birinciliği elde etti. Takım maçlarında ise Kemal Saral-Esat Ergil-Ahmet Kerçek-Refik Özyurt birinci, Güngör Tosunoğlu- İhsan Ergin-Derman Abalı-Latif Sapmaz ikinci, Hikmet Tezcan-Ahmet Kara-Mustafa Öztürk-Seyit Ünlüçay üçüncü oldu. Turnuvada dereceye girenler ödüllerini; Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Mehmedali Özkurt ile Aliağa Briç Spor Kulübü Başkanı Şeref Dinçel'in elinden aldı.

Turnuvaya beklediklerinden daha fazla bir katılımın olduğunu belirten Aliağa Briç Spor Kulübü Başkanı Şeref Dinçel, "Türkiye'nin birçok şehrinden gelen briç sevdalılarını Aliağa'da misafir etmemize destek veren Aliağa Belediyesi'ne çok teşekkür ediyorum" dedi. - İZMİR

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title