Ali Fuat Başgil Haberleri

Ali Fuat Başgil haber, Ali Fuat Başgil son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ali Fuat Başgil - 31.12.2020
Son dakika haberi | Çarşamba'da Kovid-19 denetimli sürüyor
İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Şube ve Asayiş Büro ekipleri, Ali Fuat Başgil Köprüsü girişinde araçları durdurarak maske kullanımı konusunda uyarılarda bulundu.
Ali Fuat Başgil - 24.11.2020
Bıçaklı gaspçılar marketi soyamadan kaçtı
Olay, Samsun'un Çarşamba ilçesinin Sarıcalı Mahallesi Ali Fuat Başgil Caddesi'nde meydana geldi.
Ali Fuat Başgil - 11.09.2020
Bayrampaşa'da Korona virüs denetimi
İçişleri Bakanlığı'nın genelgesinin ardından Bayrampaşa'da polis ve zabıtadan oluşan ekipler, pazar yerlerinden iş yerlerine, cadde ve sokaklardan parklara kadar hemen her yerde, sosyal mesafe, maske ve hijyen denetimi yaptı. Bayrampaşa Belediye Başkanı Atila Aydıner de, pandemi tedbirleri kapsamında ilçe Kaymakamı Dr. Soner Şenel ile birlikte, Ali Fuat Başgil Caddesi'nde incelemelerde bulundu.
Ali Fuat Başgil - 06.06.2020
Son Dakika | TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM HAZİNELERİ - Ali Rıza Temel (7)
SORU: Hangi mecmualarda yazdınız? ALİ RIZA TEMEL: 20 seneye yakın süredir, Altınoluk mecmuasında yazılarım çıkıyor. Diyanet mecmuasında, İlim Sanat, İslam, Kadın ve Aile gibi mecmualarda yazdık. Yaklaşık 5-6 bin sayfayı bulan tercüme ve teliflerimiz vardır. Bunlar kalıcı olan çalışmalardır. Biliyorsunuz, "İlim bir av gibidir, onu ancak yazıyla tespit etmek (yakalamak) mümkündür." denir çünkü kalıcı olması yazıyla mümkündür. Elhamdülillah yazdıklarımız da günlük politik yazılar değil klasik her zaman okunabilecek yazılardır. 300 kadar makale birikti. Bunları da kitaplaştırmak istiyorum. Herhalde 5-6 kitap yapar, onlar da bizim kalıcı eserlerimizden olur inşallah. Haseki açıldığı zaman bizim (Hayat yolculuğumuzda bizi etkileyen şahsiyetlerden) hocalardan bahsetmek gerekirse Ali Yakup Cenkçiler, Halil Gönenç, Mehmet Savaş, Ahmet Muhtar Hocaefendi benim hocalarım. Ayrıca Haseki'ye geçmeden önce, Yüksek İslam Enstitüsü'nde de mesela Arapçayı Arapça olarak anlatan, Farsçayı Farsça takrir eden İbrahim Hariri diye bir hocamız vardı… dersleri, Arapça ve Farsça olarak anlatırdı. Ayrıca önemli, şair hocalarımız da vardı. Mesela Fuat Edip Baksı diye 50 tane şiiri bestelenmiş bir hocamız vardı, önemli zatlarla tanıştık. Fikri hayatımda ve üslubumda Necip Fazıl Kısakürek merhumun ve Nurettin Topçu'nun büyük etkisi vardır. Balıkesir İHL'de okurken sadece derslerle yetinmezdik, İstanbul'dan kitaplar sipariş eder, getirtir okur ve müzakere ederdik. Mesela Çarşamba günleri ilk işim "Büyük Doğu" mecmuasını ve her ayın sonunda Nurettin Topçu'nun "Hareket" mecmuasını almak olurdu. Bunlar birbirine zıt şahsiyetler gibidirler ama onlardan istifade ettik. Onlar bize üslup kazandırdı. Bunlar dışında Ali Fuat Başgil hocanın eserlerini ve romanlar okuduk.
Ali Fuat Başgil - 19.05.2020
TÜRKİYE'NİN YAŞAYAN İLİM
"Topçu'nun evinde Mehmet Akif Ersoy ve Adolf Hitler resimleri yan yana duruyordu" Topçu (Nurettin Topçu) çok edepli bir insan. Hem Avrupa'da doktora yapmış, orayı iyi biliyor hem de İstanbul'da derviş olmuş. Ali Fuat Başgil'e çok hürmet ederdi.
Ali Fuat Başgil - 10.05.2020
DHA YURT BÜLTENİ - 1
GÖRÜNTÜ DÖKÜMÜ: -Cenaze namazından görüntü -Cenaze namazının kılınmasından detay -Sokakta polis ekiplerinden detay -Baba Ünal Yılmaz'ın resmi -Öldürülen Şahin Yılmaz'ın resmi Haber-Kamera: Tunay YAZICI/ÇİVRİL, (Denizli), ======================= KÖPRÜDE HELALLİK İSTEYEREK GÖRÜNTÜ ÇEKTİ, ARDINDAN NEHRE ATLADI   SAMSUN'da, sevgilisinden ayrıldığı için bunalımda olduğu öne sürülen İlyas C. (26), Ali Fuat Başgil Köprüsü'ne gelerek helallik istediği anları kayda aldı.
Ali Fuat Başgil - 10.03.2020
Çorum'dan kısa kısa
Proje kapsamında 9'uncu kez öğrencilerle buluşan Sarı, etkinliğe katılan öğrencilere Ali Fuat Başgil'in "Gençlerle Baş Başa" adlı kitabını hediye etti.
Ali Fuat Başgil - 27.12.2019
"11. İstanbul Edebiyat Festivali" devam ediyor
Yusuf Kaplan, Ümit Meriç, Savaş Ş. Barkçin, Ahmet Murat, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü ve Turgay Anar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuşmacı, etkinlik süresince Kızlarağası Medresesi, Akademi Beyoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Kütüphanesi, Pertevniyal Lisesi ve Üsküdar Ali Fuat Başgil Anadolu İmam Hatip Lisesinde gerçekleşecek oturumlarda, edebiyat ve gençlik ilişkisini irdeleyecek.
Ali Fuat Başgil - 26.12.2019
"11. İstanbul Edebiyat Festivali" başladı
Yusuf Kaplan, Ümit Meriç, Savaş Ş. Barkçin, Ahmet Murat, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü ve Turgay Anar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuşmacı, etkinlik süresince Kızlarağası Medresesi, Akademi Beyoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Kütüphanesi, Pertevniyal Lisesi ve Üsküdar Ali Fuat Başgil Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşecek oturumlarda edebiyat ve gençlik ilişkisini irdeleyecek.
Ali Fuat Başgil - 23.12.2019
"11. Edebiyat Festivali" 26 Aralık'ta başlayacak
Yusuf Kaplan, Ümit Meriç, Savaş Ş. Barkçin, Ahmet Murat, Belkıs İbrahimhakkıoğlu, Aykut Ertuğrul, Güray Süngü ve Turgay Anar'ın da aralarında bulunduğu çok sayıda konuşmacı, etkinlik süresince Kızlarağası Medresesi, Akademi Beyoğlu, İstanbul İl Milli Eğitim Kütüphanesi, Pertevniyal Lisesi ve Üsküdar Ali Fuat Başgil Anadolu İmam Hatip Lisesi'nde gerçekleşecek oturumlarda edebiyat ve gençlik ilişkisini irdeleyecek.
Ali Fuat Başgil - 02.12.2019
Şair Orhan Şaik Gökyay, vefatının 25. yılında anılıyor
İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen "İstanbul'u Okuyorum" projesi kapsamında Ali Fuat Başgil Anadolu Kız İmam Hatip Lisesinde anma töreni düzenlendi.
Ali Fuat Başgil - 13.11.2019
BAYRAMPAŞA'DA METRO İSTASYONUNDA TACİZ GERGİNLİĞİ
Olay, dün akşam saatlerinde Bayrampaşa, Ali Fuat Başgil metro istasyonunda meydana geldi.
Ali Fuat Başgil - 13.11.2019
BAYRAMPAŞA'DA METRO İSTASYONUNDA TACİZ GERGİNLİĞİ
Olay, dün akşam saatlerinde Bayrampaşa, Ali Fuat Başgil metro istasyonunda meydana geldi.
Ali Fuat Başgil - 01.10.2019
1 Ekim Dünya Çocuk Günü
Ali Fuat Başgil sinema salonunda bir araya gelen çocuklar, aileleriyle "Köstebekgiller" izledi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Ali Fuat Başgil Haberleri | Ali Fuat Başgil Kimdir - Haberler - Ali Fuat Başgil haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ali Fuat Başgil kimdir, hayatı ve biyografisi. Son dakika haberi | Çarşamba'da Kovid-19 denetimli sürüyor.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 16.1.2021 06:56:12. #1.14#
title