Alanya'nın İmar Bütünlüğüne Büyükşehir'den Onay

Alanya'nın İmar Bütünlüğüne Büyükşehir'den Onay

Alanya'nın İmar Bütünlüğüne Büyükşehir'den Onay
İhlas Haber Ajansı - Haberler | Yerel

Alanya Belediyesi’nin, mahallelerde çarpık yapılaşma ve birbirinden farklı imar uygulamalarını ortadan kaldırmak için hazırladığı imar planı notları, Büyükşehir Belediye Meclisi’nde oy birliği ile kabul edildi.

Alanya Belediyesi'nin, mahallelerde çarpık yapılaşma ve birbirinden farklı imar uygulamalarını ortadan kaldırmak için hazırladığı imar planı notları, Büyükşehir Belediye Meclisi'nde oy birliği ile kabul edildi.

Alanya Belediyesi Plan ve Proje Müdürlüğü, merkez mahalleleri ve Büyükşehir Yasası ile Alanya Belediyesi'ne bağlanan mahallelerdeki farklı imar uygulama hükümlerini ortadan kaldırmak ve çarpık yapılaşmayı önlemek için çalışma başlatmıştı. Çalışmalar kapsamında tüm mahalleleri kapsayacak imar planı hükümleri ve plan revizyonları Büyükşehir Meclisi'ne sunuldu.

Alanya Belediye Meclisi'nin 7 Haziran 2016'da 155 sayılı kararı ile uygun bulunan, Merkez Mahalleleri, Güzelbağ, Emişbeleni, Mahmutlar, Payallar, Cikcilli, Çıplaklı, Oba, Demirtaş, Okurcalar, Kargıcak, İncekum, Konaklı, Kestel, Tosmur Mahalleleri 1/1000 ölçekli uygulama imar planları plan hükümleri revizyonuna ait 1/1000 ölçekli uygulama imar planı plan değişiklikleri, bugün yapılan Büyükşehir Belediyesi Devam Meclisi'nde oy birliği ile kabul edildi.

"İmar bütünlüğü Alanya'nın marka değerini artıracak"

Alanya'da imar bütünlüğünü sağlamak için merkez ve 15 yeni mahallenin 1/1000'lik yapılaşmaya esas plan hükümleriyle ilgili uzun zamandır çalıştıklarını, çalışmalar kapsamında geçen yıl bir kitap hazırladıklarını, vatandaşları ve ilgili kuruluşları bilgilendirdiklerini belirten Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, "Alanya merkez ve mahallelerinde plan bütünlüğünü sağlamaya yönelik önemli bir çalışma gerçekleştirdik. Plan bütünlüğü Alanya'ya yeni bir vizyon ve marka değeri kazandıracaktır. Hukuk ve plan mevzuatına uygun olarak hataları düzeltip doğru adımlar atmaya çalıştık. Kararı oy birliği ile destekleyen tüm Büyükşehir Meclis Üyelerine teşekkür ederim" dedi. - ANTALYA

Alanya'nın İmar Bütünlüğüne Büyükşehir'den Onay

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title