Aladağ'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği - Haberler
Haberi Paylaş

Aladağ'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

AA - Haberler | Yerel
Aladağ'da Kutlu Doğum Haftası Etkinliği

Aladağ İlçe Müftülüğünce "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği düzenlediği bildirildi.

Aladağ İlçe Müftülüğünce "Kutlu Doğum Haftası" etkinliği düzenlediği bildirildi.

Aladağ Stadyumu'nda gerçekleştirilen etkinlik, saygı Duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından, Kışlak imamı Recep İnce tarafından Kur'an-ı Kerim tilaveti verilmesiyle başladı.

Daha sonra Fet Ahmet Gülşen Cami imamı Tarık Karadağ ve Küçük Semazen Grubu ilahiler okudu ve Başpınar Cami imamı Sami Demir ve diğer görevlilerce halka, Hz. Muhammed'i anlatan kitap dağıtıldı, ikramda bulunuldu.

Çukurova Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Bekir Tatlı,

"Kardeşlik Hukuku ve Kardeşlik Ahlakı" temalı konuşmasında, Hz. Muhammed'in hadislerinden örnekler vererek, şöyle devam etti:

"Zaman ilerledikçe insanlar aynı topraktan, aynı mayadan, aynı anneden ve babadan yaratıldıklarını unutuyor. Birbirlerine karşı üstünlük taslayıp kin ve nefret tohumları ekiyorlar. Halbuki aynı ana ve babanın Adem ve Havva'nın çocukları olduklarını unutuyorlar. Hz. Allah Kur'an-ı Kerimde mealen 'Sakın ha! Birbirlerinizle çekişmeyin, yoksa devletiniz yıkılıverir' diye biz Müslümanlar'a mesaj veriyor. Aramıza fitne ve fesat sokmamalıyız, bunlara fırsat tanımamalıyız."

Etkinliğe, İlçe Kaymakamı Tamer Kılıç, Belediye Başkanı Yusuf Baş, Akören Belde Belediye Başkanı Hasan Gündüz, Başsavcı Hüseyin Kuş, İlçe Emniyet Amiri Mehmet Ali Karataş, İlçe Müftüsü Mustafa Erdem, ilçe Milli Eğitim Müdürü Mustafa Buğrul, AK Parti İlçe Başkanı Halil Şahan, Müftülük görevlileri ile merkez ve çevre köylerden çok sayıda halk katıldılar.

- ADANA

AA - Son Dakika Haberleri
/beğendim
/alkışladım
/beğenmedim
/güldüm
/üzüldüm
/sinirlendim
/şaşırdım
500