Akıncı Üssü Haberleri

Akıncı Üssü haber, Akıncı Üssü son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Akıncı Üssü - 01.03.2021
Son dakika haber... FETÖ'nün darbe girişiminde Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin karar, istinafça uygun bulundu
Bu sanıklardan, dönemin Genelkurmay Başkanı Hulusi Akar'ı Akıncı Üssü'nden Çankaya Köşkü'ne götüren darbeci helikopter pilotu Uğur Kapan, 29 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 3 bin 932 yıl hapse mahkum edildi.
Akıncı Üssü - 21.02.2021
Haftanın tarihine bakış
2018- Devlet büyüklerinin kriptolu telefonlarının usulsüz dinlenmesine ilişkin davada, kapatılan TİB Başkanvekili Osman Nihat Şen ile darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'nde bulunan FETÖ'nün sivil imamı Harun Biniş'in de aralarında olduğu 24 sanığa 10 yıl 6 ay ile 68 yıl 3 ay arasında değişen sürelerde hapis cezası verildi.
Akıncı Üssü - 02.02.2021
Eski korgeneral İyidil ve 2 eski generalin yargılandığı davada karar çıktı
Bu durumun tanık ve sanık beyanlarına da yansıdığını belirten İyidil, şöyle devam etti: "O gece 65 tanık ve zırhlı aracın sokaklara çıkarılmasını, Isparta'daki Harbiyeliler ile Akıncı Üssü'ne götürülen genç teğmenlerin darbeye alet edilmesinin önüne geçtim.
Akıncı Üssü - 26.01.2021
MİT tırlarının durdurulduğu alana "sinyal kesici" cihazlar getirilmesi dava dosyasına eklendi
Sanıklar arasındaki Nurettin Oruç, Ankara'da görülen davada, FETÖ'nün darbe girişimini Akıncı Üssü'nden yönettiği ve örgütün "jandarma imamı" olduğu gerekçesiyle, sözde "yönetici sıfatıyla" bütün eylemlerden sorumlu tutularak, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 3 bin 901 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
Akıncı Üssü - 14.01.2021
Son dakika haberleri... FETÖ'nün "sivil imam"larına MİT tırlarının durdurulmasını organize ettikleri gerekçesiyle dava
Sanıklar arasındaki Nurettin Oruç, Ankara'da görülen davada, FETÖ'nün darbe girişimini Akıncı Üssü'nden yönettiği ve örgütün "jandarma imamı" olduğu gerekçesiyle, sözde "yönetici sıfatıyla" bütün eylemlerden sorumlu tutularak, 79 kez ağırlaştırılmış müebbet ve 3 bin 901 yıl 6 ay hapis cezasına çarptırılmıştı.
Akıncı Üssü - 06.01.2021
Edirne'de 4,5 yılda sınırdan Avrupa'ya kaçmaya çalışan 1708 FETÖ şüphelisi yakalandı
Yakalananların içinde örgütün önemli isimleri de var Darbe girişimi gecesi Ankara Gazi Orduevi'nde bir düğüne katılan dönemin Jandarma Genel Komutanı emekli Orgeneral Galip Mendi'yi alıkoyarak Akıncı Üssü'ne götürenler arasında yer alan Halil Kumcu, 2017'de hudut birliği askerlerince sınırdan geçmeye çalışırken yakalanarak tutuklandı.
Akıncı Üssü - 21.12.2020
Hatice Yıldırım'ın damadı FETÖ firarisi Adil Öksüz'ün kaçışına yardım ettiği gerekçeli kararda
Sakarya'da, Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında yargılanan Hatice Yıldırım'a verilen 7 yıl 6 ay hapis cezasının gerekçeli kararında, aynı zamanda damadı olan örgütün sözde "TSK imamı" olduğu belirlenen ve 15 Temmuz darbe girişimini Akıncı Üssü'nden yöneten firari Adil...
Akıncı Üssü - 17.12.2020
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Darbe girişimi sonrası FETÖ nedeniyle görevinden ihraç edildiğini, sonrasında İstanbul'da gözaltına alınarak "Anayasal düzeni ihlale teşebbüs" suçundan tutuklandığını dile getiren Kukut, olay günü ÖKK, Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı ve Akıncı Üssü'nde bulunmadığını iddia etti.
Akıncı Üssü - 16.12.2020
Son dakika haberi: Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Yılmaz, şunları söyledi: "Tatbikatın saat 22.30'da Muhafız Alayı'nda olacağı bilgisi verildi. Biz, o gün mezun olmuştuk. Akşama kadar Kızılay'da vakit geçirdikten sonra alaya gittim. Nizamiyede görevli askerler 'Tatbikat için mi geldiniz?' dedi. Koruma tatbikatı için geldiğimi söyledim. Beni botanik park tarafına gönderdiler. Orada tanımadığım askerler vardı. Bir süre sonra bir helikopter geldi. Onunla Akıncı Üssü'ne indik.
Akıncı Üssü - 14.12.2020
Son dakika haberleri! Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Sabah saatlerine kadar alay içinde beklediğini anlatan Kultar, 06.40'ta ÖKK'ye gitmek için bindiği helikopterin havada yön değiştirerek Akıncı Üssü'ne indiğini, bu durumun kendi iradesi dışında gerçekleştiğini öne sürdü.
Akıncı Üssü - 11.12.2020
Cumhurbaşkanlığı Muhafız Alayı darbe girişimi davasına devam edildi
Tanışık, sabah saatlerine kadar alay içindeki helikopter pisti bölgesinde beklediğini, gelen helikoptere Özel Kuvvetler Komutanlığına gitmek için bindiğini ancak iradesi dışında Akıncı Üssü'ne götürüldüğünü iddia etti.
Akıncı Üssü - 10.12.2020
FETÖ'den yargılanan eski Kahramankazan Belediye Başkan Yardımcısı Yazıcı'ya 6 yıl 10 ay 15 gün hapis
Savunma yapan sanık avukatı, müvekkilinin, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişiminde merkez üssü olarak kullandığı Akıncı Üssü'ndeki darbecilere karşı Kahramankazan halkıyla birlikte en ön safta mücadele ettiğini ve dinlenen tanıkların da bunu teyit ettiğini dile getirdi.
Akıncı Üssü - 01.12.2020
AK Parti'li Akbaşoğlu: CHP'li Başarır ordudan ve milletten özür dilemeli
AK Parti'li Akbaşoğlu, TBMM'de düzenlediği basın toplantısı ile gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu. Akbaşoğlu, FETÖ'nün 15 Temmuz darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, 475 sanıklı davada kararın açıklandığını hatırlatarak, "Türk Ordusu'nun kıyafetlerini giyerek, bu milletin silahlarını bu millete doğrultan, yüzlerce kişinin ölümüne binlerce kişinin yaralanmasına, şehit ve gazi olmasına sebebiyet veren bu hainlere karşı tarafsız ve bağımsız yargımız 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermek suretiyle adaletin tecelli etmesine vesile olmuştur.
Akıncı Üssü - 01.12.2020
AK Parti'li Akbaşoğlu'ndan CHP'li Başarır'a tepki: "Hem ordudan hem milletten özür dilenmeli"
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada verilen karara değinen Akbaşoğlu, "Bu hainlere karşı tarafsız ve bağımsız yargımız, 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası vermek suretiyle adaletin tecelli etmesine vesile olmuştur.
Akıncı Üssü - 27.11.2020
2021 Yılı Bütçesi TBMM Plan ve Bütçe Komisyonunda
AK Parti olarak 18 yıldır istikrarın zeminini oluşturduklarını, Türkiye'nin terörle mücadelede en başarılı dönemini yaşadığını belirten Cora, "Muhalefet partilerinin hiçbiri ne PKK'ya terör örgütü diyebildi ne de FETÖ'yle yapılan mücadele noktasında bir duruş ortaya koydu. Dün Akıncı Üssü davasında FETÖ'cü hainlere ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
Akıncı Üssü - 27.11.2020
Son dakika haberleri: HSK, Yargıtay'a 11 yeni üye seçti
Son dakika haber... Hakimler ve Savcılar (HSK) Genel Kurulunca, İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı İrfan Fidan, Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman, Gaziantep Cumhuriyet Başsavcısı Ahmet Çiçekli, Mersin Cumhuriyet Başsavcısı Mustafa Ercan ile Akıncı Üssü Davası'nı sonuçlandıran Ankara 4.
Akıncı Üssü - 27.11.2020
15 Temmuz şehidi Muhsin Kiremitçi'nin babası Hüseyin Kiremitçi, Akıncı Üssü davası kararını değerlendirdi Açıklaması
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişiminde Özel Harekat Daire Başkanlığına düzenlenen saldırıda şehit olan komiser yardımcısı Muhsin Kiremitçi'nin babası Hüseyin Kiremitçi, "Akıncı Üssü davasında hainlerden kimine 79 kez, kimine 45'şer kez ağırlaştırılmış müebbet...
Akıncı Üssü - 26.11.2020
Son dakika haberi... TBMM Başkanı Şentop'tan Akıncı Üssü davası kararına ilişkin değerlendirme Açıklaması
Son dakika haberleri... TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimi sırasında Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada verilen kararla ilgili, "Adalet tecelli etmiştir.
Akıncı Üssü - 26.11.2020
AK Parti Genel Başkanvekili Kurtulmuş'tan, Akıncı Üssü davası kararına ilişkin değerlendirme Açıklaması
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Akıncı Üssü davası kararına ilişkin yaptığı değerlendirmede, adaletin yerini bulduğunu belirtti.
Akıncı Üssü - 26.11.2020
AK Partili Kurtulmuş: "FETÖ'cü hainler hak ettikleri cezayı aldı, mücadelemiz devam edecek"
AK Parti Genel Başkanvekili Numan Kurtulmuş, Akıncı Üssü davası kararıyla ilgili, "FETÖ'cü hainler hak ettikleri cezayı aldı.
Akıncı Üssü - 26.11.2020
Son dakika! Akıncı Üssü darbe girişimi davasının karar duruşması için geniş güvenlik önlemleri alındı
Son dakika haberler: Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi esnasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin, "sivil imamlar" ile Ankara'ya bomba yağdıran pilotların da arasında bulunduğu 475 sanıklı davanın görüldüğü Sincan Ceza İnfaz Kurumları...
Akıncı Üssü - 26.11.2020
Son dakika gündem: Akıncı Üssü davasında karar verildi (2)
Son dakika haberi... Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz 2016'daki darbe girişimi sırasında komuta merkezi olarak kullanılan Akıncı Üssü'ndeki eylemlere ilişkin davada örgütün 4 "sivil imamı" ile 15 eski askere 79'ar kez ağırlaştırılmış müebbet hapis cezası verildi.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Akıncı Üssü Haberleri | Akıncı Üssü Haber - Haberler - Akıncı Üssü haberleri, son dakika akıncı üssü haber ve gelişmeleri burada. Son dakika haber... FETÖ'nün darbe girişiminde Kara Havacılık Komutanlığındaki eylemlere ilişkin karar, istinafça uygun bulun
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 16.5.2021 01:48:24. #1.16#

title