AK Parti Trabzon Milletvekili Adayları, 'Yeniden İktidar' Adlı Toplantıda Basına Tanıtıldı

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayları, 'Yeniden İktidar' Adlı Toplantıda Basına Tanıtıldı

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, Milleti Küçümseyen Siyasi Anlayışları Eleştirerek, "Millete Rağmen Milleti Küçümserseniz Bu Millet Size Tokadı Vurur, 1960'dan Beri de Vuruyor" Dedi.

AK Parti Trabzon Milletvekili Adayları, 'Yeniden İktidar' Adlı Toplantıda Basına Tanıtıldı

Bayındırlık ve İskan Bakanı Faruk Nafiz Özak, milleti küçümseyen siyasi anlayışları eleştirerek, "Millete rağmen milleti küçümserseniz bu millet size tokadı vurur, 1960'dan beri de vuruyor" dedi.

AK Parti Trabzon milletvekili adayları, 'Yeniden İktidar' adı verilen ve milletvekili aday adayları ile teşkilat mensuplarının da katılımıyla Zorlu Grand Otel'de düzenlen toplantıyla tanıtıldı. Toplantıda konuşan Bayındırlık ve İskan Bakanı ve AK Parti Trabzon 1. sıra Milletvekili Adayı Faruk Nafiz Özak, iktidarları döneminde çok başarılı çalışmalar yapıldığını ve bu dönemde Trabzon'un da Cumhuriyet tarihinin en büyük yatırımlarını aldığını söyledi. Türkiye'de son yıllarda oluşturulmaya çalışılan

cepheleşmeye de dikkat çeken Bakan Özak, bunun doğru olmadığını ve milletten destek de görmediğini kaydetti. Milleti küçümseyen siyasi anlayışları da eleştiren Bakan Özak, "Bu doğru değil. Millete rağmen milleti küçümserseniz bu millet size tokadı vurur. 1960'dan beri de vuruyor" dedi.

Siyasette önemli olanın hizmet etmek ve vatandaşın takdirini kazanmak olduğunu vurgulayan Bakan Özak, "Beni seçen sizlersiniz. Seçilmek önemlidir, onurlu bir görevdir. Bakan olmak da önemlidir. Ama bu unvanları bıraktıktan sonra önemli olan şu sokakta saygı görebilmektir. Biz vatandaşın takdirine talibiz. Siyaset yapacaksak bu partide yapacağız" diye konuştu.

AK Parti Trabzon 2. sıra milletvekili adayı Cevdet Erdöl ise Milliyetçi Hareket Partisi'ne yüklenerek, "Geçmişte Ecevit'e payanda olarak bu ülkeyi taşıdıkları noktaya CHP ile yeniden sürüklenmek mi istiyorsunuz? Bunların hesabını ne çocuklarınıza ne de torunlarınıza veremezsiniz. Sillesi çok ağır olur. Sadece maddi sille değil manevi sillesi de ağır olacaktır" şeklinde konuştu.

Milletvekili adaylarından Kemalettin Göktaş, konuşmasında Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer'in, uygulamalarıyla ülkeye zaman kaybettirdiğini öne sürdü. Mustafa Cumur ise seçimde Trabzon'da 200 bin oyun üzerine çıkacaklarını iddia ederek, "3 Kasım'da 164 bin oy aldık. 22 Temmuz'da ise 200 binin üzerine çıkacağız. Trabzon için son 5 yıl içinde yapılan icraatları taçlandırma zamanı 22 Temmuz tarihi olacaktır. Demokrasi diyenlerin günü olacak. Sıkılmadık el bırakmayacağız. Ahmet Metin Genç benden daha fazla

el sıkacak. Bu şekilde 200 binin üzerine çıkacağız. Çünkü bu ülkenin hem Tayip Erdoğan'a hem de AK kadrolara ihtiyacı var" dedi.

AK Parti'nin 5. sıradan bayan milletvekili adayı Safiye Seymenoğlu ise yapılacak olan seçimlerden sonra Trabzon'un bir kadın milletvekili olacağını kaydederek, bu konuda kadınlar kadar erkeklerin de desteğine ihtiyaç duyulduğunu ifade etti.

AK Parti Trabzon eski İl Başkanı ve 7. sıradan milletvekili adayı Ahmet Metin Genç de sıralamadaki yerine bakmadan seçimlere kadar çalışacağını ifade ederek, "Sıram ne olursa olsun teşkilattan gelen bir aday olarak karşınızdayım. Bu benim için bir onurdur, bir gururdur. Yedinci sıra milletvekili adayıyım. Ancak birinci sıra adayıymışım gibi sizlerle birlikte partimizin başarısı için çalışmaya devam edeceğim" diye konuştu.

Konuşmaların ardından AK Partinin Trabzon'dan milletvekili adayları olan Faruk Nafiz Özak, Cevdet Erdöl, Kemalettin Göktaş, Mustafa Cumur, Safiye Seymenoğlu, Asım Aykan, Ahmet Metin Genç ve Arif Korkmaz birlikte sahneye çıkarak gazetecilere poz verdi, salondakileri selamladı. Milletvekili adayları daha sonra aday adaylarıyla birlikte sahneye çıkarak birlik mesajı verdi.

(GÖK-MU-SN-SN-Y)

Kaynak: İHA