AK Parti Seçim Startını Verdi

AK Parti Seçim Startını Verdi

AK Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar Kamuoyunda Çıkan Erken Seçimlerin Sonbaharda Yapılacağına İlişkin Haberlerin Doğru Olmadığını Seçimlerin 29 Mart 2009 Tarihinde Yapılacağını Söyledi.

AK Parti Seçim Startını Verdi

Ak Parti Karabük İl Başkanı Ömer Ayar kamuoyunda çıkan erken seçimlerin sonbaharda yapılacağına ilişkin haberlerin doğru olmadığını seçimlerin 29 Mart 2009 tarihinde yapılacağını söyledi.

Ayar, seçim öncesi Ak Parti Karabük Merkez ilçe ve ilçe kongrelerinin yapılacağını, il kongresinin ise yerel seçimlerden sonra yapılacağının altını çizdi.

Ak Parti olarak seçim startını verdiklerini belirten Ayar, "Erken seçimler 29 Mart 2009 tarihinde, yani zamanında yapılacak. Ak Parti seçim startını verdi. Parti teşkilatları, teşkilat kadroları aktif olarak çalışmalara başladılar. Yerel seçimler öncesi yapılacak merkez ilçe ve ilçe kongreleri için çalışmalara başlandı. Bu kapsamda ilk olarak ilçe kadın kolları ve gençlik kolları ilçe kongreleri yapılmaya başlandı. Çoğu da bitti. Merkez ilçe ve ilçe kongreleri 15 Temmuz 2008 tarihinden itibaren yapılmaya başlanacak ve Ekim ayına kadar tüm kongreler bitmiş olacak" dedi.

Ak Parti İl Başkanı Ömer Ayar, yerel seçimlerde belirli kriterlere göre herkesin aday olabileceğini, daha önceki yerel seçimlerdeki sistemin aynen işleyeceğini belirtti.

(YE-OS-Y)

14.01.2008 19:46 TSİ

Kaynak: İHA