AK Parti Milletvekili Ceylan, Hükümeti Eleştirenlere Yanıt Verdi

AK Parti Milletvekili Ceylan, Hükümeti Eleştirenlere Yanıt Verdi

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, İktidarı Eleştiren MHP Eski Milletvekili İlhami Yılmaz'ın Açıklamalarına Tepki Göstererek, "Dün İktidarda Olanlar, Bugün Dönüp Aynaya Baksın" Dedi.

AK Parti Milletvekili Ceylan, Hükümeti Eleştirenlere Yanıt Verdi

AK Parti Karabük Milletvekili Mehmet Ceylan, iktidarı eleştiren MHP eski Milletvekili İlhami Yılmaz'ın açıklamalarına tepki göstererek, "Dün iktidarda olanlar, bugün dönüp aynaya baksın" dedi.

AK Parti Karabük Milletvekilleri Mehmet Ceylan ile Ali Öğüten, Karabük'teki ziyaretleri sırasında basın mensuplarının sorularını cevapladı. Milletvekili Ceylan, kentin teşvik dışında kalması nedeniyle MHP eski Milletvekili İlhami Yılmaz'ın, "AK Parti Milletvekilleri ilde peçe takarak dolaşacak" şeklindeki açıklamalarına sert tepki gösterdi. İlhami Yılmaz'ın açıklamalarını talihsizlik olarak nitelendiren Ceylan, "Son derece çirkin bir açıklamadır. Bizim peçe takarak dolaşacak hiçbir durumumuz yok. Biz bugüne kadar kişiler hakkında seviyesiz açıklama yapmadık, yapmayacağız. Eleştirenler dönüp aynaya baksın. Teşvik kapsamına giremedik diye peçe takmalıymışız. 49 il teşvik yasasının bir bölümünden kalkınmada öncelikli yöre olması nedeniyle yararlanmaktadır. Bu konuda hükümetimizin çalışmaları var" dedi.

Milletvekili Ali Öğüten ise açıklamasında, olimpik yüzme havuzuna değinerek, "Olimpik yüzme havuzu çalışmaları durmuş vaziyette. Temel atıldıktan sonra zemin etütleri yapıldı. En kısa sürede yapımı başlayacak. Etütler sürüyor ve bir aksilik çıkacağını tahmin etmiyorum. Ayrıca biz kimseyle polemiğe girmeyeceğiz. Halk her şeyi görüyor. Türkiye'de gerilim siyaseti uygulaması alışkanlıklarını herkes bir kenara bıraksın. Kendileri nasıl bir siyaset izlemiş ve baraj altında kalmıştır. Biz yapacağımız işlere bakıyoruz. Halkımız biliyor. Üniversite konusunda 10'luk paket YÖK'e gönderildi. Önümüzdeki günlerde yasalaşmasını bekliyoruz. Cumhurbaşkanlığı seçiminden sonra açıklanacağını tahmin ediyoruz. Karabük'e üniversite kurulmaması için hiçbir sebep yok. 2 fakültemizin açılma çalışmaları da sürüyor. Bundan sonra da bakanlarımızı sık sık şehre getireceğiz. Verimli bir yıl geçireceğiz" diye konuştu.

(AK-AK-RO-RO-Y)