AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı Mahalle Toplantısı Düzenledi

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı Mahalle Toplantısı Düzenledi

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı Tarafından Düzenlenen Mahalle Toplantısına Katılan Milletvekili Murat Yılmazer, Muhalefeti Eleştirerek, "'Ülke Elden Gidiyor, Yabancılara Satıldı' Diyenlerin İktidar Olduğu Dönemde Satılan Topraklara Bir Bakın" Dedi.

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı Mahalle Toplantısı Düzenledi

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı tarafından düzenlenen mahalle toplantısına katılan milletvekili Murat Yılmazer, muhalefeti eleştirerek, "'Ülke elden gidiyor, yabancılara satıldı' diyenlerin iktidar olduğu dönemde satılan topraklara bir bakın" dedi.

AK Parti Kırıkkale İl Teşkilatı tarafından yapılan mahalle toplantısında konuşan milletvekili Murat Yılmazer, "Gecemizi gündüzümüze katarak çalıştık ve Allah'a çok şükür artık ülkemizde krizin 'k'sinden bahsedilmiyor. 2002'den önce ne vardı bu ülkede, herkeste bir karamsarlık, gelecekten endişe, yarın ne olacağının bilenmemesi. AK Parti ile gelen güven ve istikrar ülkedeki karamsarlığı ortadan kaldırdı. Bizler de kemer sıktırdık, bunu yapmak zorundaydık. Biz ülkemizi hep birlikte ayağa kaldırmak için, yarınlara güçlü bir ülke bırakmak için çaba sarf ettik" diye konuştu.

'Ülke satılıyor, topraklarımız yabancılara peşkeş çekiliyor' diyenlere cevap veren Yılmazer, "Bu ülkede 73 milyon insandan bir tanesi 'ülke satılıyor' demez. Bu insanların hükümet olduğu dönemde satılan toprakların da, bizim dönemimizde satılan toprakların da resmi kayıtları var, internetten bir bakın. Bunların asıl korkusu, kendi yaptıkları anketlerde de AK Parti'nin önde görünmesi nedeniyle bir daha iktidar olamayacaklarını düşünmeleridir. Halk bu insanları zamanında denedi. Onlarınki koltuk sevdası, onların iktidarında belli bir zümreyi zengin etmekten başka ne yapıldı. Bir daha iktidar olamayacaklarını düşündükleri içinde halkın kafasını karıştırmaya çalışıyorlar" diye konuştu.

AK Parti kadrolarının, başbakan ve milletvekillerinin halkın arasından çıkıp geldiğini savunan Yılmazer, "Bu hükümetin kadroları ne fildişi kulelerden ne de Avrupa'dan geldi. Biz çok gördük önünü ilikleyen başbakanları ama şimdi öyle mi? Yıllarca borç aldılar, önlerini iliklediler. Başbakanın bir sözü var 'Borç alan akıl alır' diye, biz bu ülkenin borcunu ödemenin gayreti içindeyiz. Biz gelecekte akıl almayan bir ülke bırakmanın hedefindeyiz" ifadelerini kullandı.

AK Parti olarak siyasete yeni bir anlayış getirdiklerini savunan Kırıkkale Belediye Başkanı Veli Korkmaz da, "İnsana bakışımızla, hayata bakışımızla, insan merkezli hizmet anlayışımızla yaşanabilir bir Kırıkkale oluşturmayı hedefliyoruz" dedi.

Vatandaşların iş konusundaki sorularını cevaplayan AK Parti Kırıkkale İl Başkanı Nuh Dağdelen ise, "Tabii ki hükümet olarak işsizlik sorununa tam anlamı ile bir çözüm bulamadık. Bu sorun zaten bir anda çözülecek bir mesele de değil. Ülkemiz de genç nüfus oranı çok yüksek, alttan gelen bir genç nüfus da var. Yılların birikimi var. Kırıkkale olarak Organize Sanayi Bölgesi'ndeki yatırımlarımız arttı. İkinci OSB'ye ilgi bir hayli fazla. İşsizlerin bir çoğu, meslek sahibi olmayan lise mezunu insanlar. OSB'ye yaptığımız ziyaretlerde işletme sahipleri çok fazla işçi sirkülasyonu olduğunu söylediler. Bu da demek ki, insanlarımız ya meslek sahibi değil ya da iş beğenmiyorlar" diye konuştu.

(SY-BÖ-OK-Y)

Kaynak: İHA