AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayları Basına Tanıtıldı
Haberler » Yerel » Haber

AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayları Basına Tanıtıldı

AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayları Basına Tanıtıldı. Erzurum'da AK Parti'den Milletvekili Aday Adayları Arasında

AK Parti Erzurum Milletvekili Aday Adayları Basına Tanıtıldı

AK Parti Erzurum Milletvekili aday adayları basına tanıtıldı. Erzurum'da AK Parti'den milletvekili aday adayları arasında

"Ergenekon Soruşturması"nda görev alan eski Erzincan Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Günbeyi de bulunuyor.

Kültür Merkezi'nde düzenlenen Erzurum AK Parti Milletvekili Aday Adayları Tanıtım toplantısında ilk olarak AK Parti Erzurum İl Başkanı Murat Kılıç, bir konuşma yaptı.

Kılıç, Türkiye'nin 2002 yılından beri her alanda çok büyük mesafeler aldığını ifade ederek, ülkenin çağ atladığını söyledi.

Günümüzde insanların geleceğe umut ve ümitle baktığını belirten Kılıç,

"İnsanlarımız geleceğe umut, ümit ve güvenle bakıyor. AK Parti sayesinde siyaset kurumu kaybettiği itibarını yeniden kazandı. Sokağa çıkamayan siyasetçi, AK Parti sayesinde itibarlı hale geldi. Türkiye, AK Parti sayesinde bir yandan derin güç odaklarıyla, çetelerle, mafya ile mücadele ederken, bir yandan da eğitimden sağlığa, dış ticaretten dış politikaya kadar her alanda 50 yıla sığdırılacak işler 8 yıla sığdırıldı" diye konuştu.

Toplantıda daha sonra alfabetik sıraya göre milletvekili aday adaylarına iki dakika süre verilerek, kendilerini tanıtma imkanı sunuldu.

AK Parti Erzurum Milletvekili aday adayları arasında yer alan eski Erzincan Terörle Mücadele Şube Müdürü Murat Günbeyi de partililere hitaben yaptığı konuşmada, kendisine verilen sürede tanıtımın mümkün olamayacağını söyledi.

"Erzincan Terörle Mücadele Şube Müdürüyüm" diyerek konuşmasına başlayan Günbeyi, şunları kaydetti:

"Erzincan Terörle Mücadele Şube Müdürüyüm. İlkokula burada (Erzurum) başladım. Koleji İzmir de, Akademiyi de Ankara'da okudum. Yüksek lisans ve doktoramı Amerika'da bitirdim. Amerikada kaldığım beş yılın son üç yılında eyaletlerde yaşayan Müslümanlara gönüllü danışmanlık hizmeti verdim. İki dakikada kendimi anlatmam mümkün değil. Ziya Paşa'nın bir lafı var, (Ayinesi iştir kişinin lafa bakılmaz)."

Bu arada 125 kişinin müracaat ettiği AK Parti Erzurum Milletvekili aday adaylarından salonda yer alanlardan bazılarının kürsüde yaptıkları konuşmada heyecanlı oldukları gözlendi.

- ERZURUM