AHMET BAŞAR ŞEN HABERLERİ

Ahmet Başar Şen Haberleri

Ahmet Başar Şen haber, Ahmet Başar Şen son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Ahmet Başar Şen 6.1.2019
Taşkent Büyükelçisi Şen'e Veda Programı
Özbekistan'da faaliyet gösteren Türk iş adamları tarafından, görev süresi sona eren Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen için veda programı düzenlendi.
Ahmet Başar Şen 3.1.2019
Taşkent Büyükelçisi Şen'e Veda Programı
Özbekistan'da yaşayan Türk vatandaşları, Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'e veda programı düzenledi.
Ahmet Başar Şen 30.12.2018
Özbekistan Dışişleri Bakanı Kamilov, Türk Büyükelçiyi Kabul Etti
Özbekistan Dışişleri Bakanı Abdulaziz Kamilov, bu ülkedeki görevi sona erecek Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'i kabul etti.
Ahmet Başar Şen 27.12.2018
Özbekistan'da "Türkiye'den Taşkent'e Kitap Köprüsü" Kampanyası
Etkinliğe katılan Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, kütüphaneye kitap hediye ederek projeye destek verdi.
Ahmet Başar Şen: Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'deAhmet Başar Şen 20.12.2018
Ahmet Başar Şen 20.12.2018
Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de
Büyükelçi atamalarına ilişkin kararlar, Resmi Gazete'de yayınlandı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın imzası ile yer alan kararlara göre, 22 büyükelçi merkeze alındı, 25 ülkeye yeni büyükelçi atandı. Bugünkü sayıda yayımlanan 4 ayrı atama kararına göre; Angola Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet İlhan Kızıltan, Brezilya Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ali Kaya Savut, Kosova Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Rusya Federasyonu Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hüseyin Nazip Dirigöz, Romanya Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Özbekistan Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, İspanya Nezdinde Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ömer Öhon, Filipinler Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Esra Cankorur, Karadağ Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Serhat Galip, Ukrayna Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Etiyopya Federal Demokratik Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Avusturya Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Mehmet Ferden Çarıkçı, İran Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Güney Sudan Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hasan Sevilir Aşan, Avustralya Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Ahmet Vakur Gökdenizler, Bostavna Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi İbrahim Mete Yağlı, Fildişi Sahili Cumhuriyeti Nezdinde Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Esra Demir, Nijer Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Hüseyin Özdemir, Ruanda Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Mehmet Raif Karaca, Yemen Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Levent Eler, Gana Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Penbe Nesrin Bayazıt, Kamerun Cumhuriyeti Nezdinde Türkiye Cumhuriyeti Büyükelçisi Murat Ülkü Hüsnü merkeze alındı.
Ahmet Başar Şen 20.12.2018
Büyükelçi Atamaları Resmi Gazete'de
Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan imzasıyla yayımlanan 4 ayrı karara göre, Angola Büyükelçisi Ahmet İhsan Kızıltan, Brezilya Büyükelçisi Ali Kaya Savut, Kosova Büyükelçisi Kıvılcım Kılıç, Rusya Federasyonu Büyükelçisi Hüseyin Lazip Diriöz, Romanya Büyükelçisi Osman Koray Ertaş, Özbekistan Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, İspanya Büyükelçisi Ömer Önhon, Filipinler Büyükelçisi Esra Cankorur, Karadağ Büyükelçisi Serhat Galip, Ukrayna Büyükelçisi Yönet Can Tezel, Etiyopya Büyükelçisi Fatih Ulusoy, Avusturya Büyükelçisi Mehmet Ferden Çarıkçı, İran Büyükelçisi Rıza Hakan Tekin, Güney Sudan Büyükelçisi Hasan Sevilir Aşan, Avustralya Büyükelçisi Ahmet Vakur Gökdenizler, Botsvana Büyükelçisi İbrahim Mete Yağlı, Fildişi Sahili Büyükelçisi Esra Demir, Nijer Büyükelçisi Hüseyin Özdemir, Ruanda Büyükelçisi Mehmet Raif Karaca, Yemen Büyükelçisi Levent Eler, Gana Büyükelçisi Penbe Nesrin Bayazıt ve Kamerun Büyükelçisi Hüsnü Murat Ülkü, merkeze alındı.
Ahmet Başar Şen 4.12.2018
NATO'nun Özbekistan'la Temas Noktası Büyükelçilik Vekaleti Türkiye'de
Taşkent'teki bir otelde düzenlenen devir teslim törenine, Letonya Büyükelçisi Mihails Popkovs, Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Askeri Ateşe Kurmay Albay Mustafa Baloğlu ile Taşkent'te görev NATO üyesi ülkelerin askeri ataşeleri ve Özbek askeri yetkililer katıldı.
Ahmet Başar Şen 2.12.2018
Özbekistan Başbakanı Aripov Türk İş Adamlarıyla Bir Araya Geldi
Taşkent'teki bir otelde düzenlenen toplantıda, ülkede faaliyet gösteren Türk iş adamlarını tek tek kabul eden Aripov, girişimcilerin sorunlarını dinledi. Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve Özbek-Türk İşadamları Derneği Başkanı Ercan Bulut'un hazır bulunduğu toplantıda Sağlık Bakanı Alişir Şadmanov, Adalet Bakanı Ruslan Davletov ve diğer Özbek yetkililer de yer aldı.
Ahmet Başar Şen 27.11.2018
Özbek ve Türk İş Adamları Toplantısı
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de iki ülke arasında geçen yıl 1,5 milyar dolar olan dış ticaret hacminin, bu yılın sonuna kadar 2 milyar dolara ulaşmasını öngördüklerine işaret ederek bu rakamı gelecek yıllarda 5 milyar dolara çıkartmayı hedeflediklerini dile getirdi.
Ahmet Başar Şen 19.11.2018
Özbekistan'da Turizm Alanında Uluslararası Yatırım Forumu
Forum kapsamında, aralarında Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen'in de aralarında bulunduğu çok sayıda uluslararası yetkilinin, Özbekistan'a ilişkin görüşlerine yer verilen tanıtım videosu izletildi.
Ahmet Başar Şen 10.11.2018
Büyük Önder Atatürk'ü Anıyoruz
Törene Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA) Taşkent Program Koordinatörü Ali İhsan Çağlar, Özbek-Türk İşadamları Derneği Başkanı Ercan Bulut, Türk kurumlarının temsilcileri ve büyükelçilik mensupları ile çok sayıda davetli katıldı.
Ahmet Başar Şen 8.11.2018
Cihan Dilleri Üniversitesi Türkiye'deki Üniversitelerle İş Birliği İstiyor
Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Cihan Dilleri Üniversitesi Rektörü Ganişer Rahimov'u ziyaret etti.
Ahmet Başar Şen 6.11.2018
Tika'nın Özbekistan'daki Sağlık Haftası Etkinliği
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve beraberindeki heyet, TİKA'nın Özbekistan'ın Karakalpakistan Özerk Cumhuriyeti'ne bağlı Nukus şehrinde düzenlediği "Özbekistan-Türkiye Ortak Sağlık Haftası" etkinliği kapsamında Karakalpakistan Yüksek Meclis Başkanı Musa Erniyazov tarafından...
Ahmet Başar Şen 6.11.2018
Tika'dan Özbekistan'da Sağlık Haftası
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de TİKA'nın Özbekistan'da önemli çalışmalara imza attığına işaret etti.
Ahmet Başar Şen 2.11.2018
Özbekistan'da Türkçe Kursu Açıldı
Taşkent Büyükelçiliğine bağlı Taşkent Türk Lisesi bünyesinde Türkçe kursu faaliyete başladı. İlk etapta 25 Özbek öğrencinin Türkçe öğrendiği kursun ilk Türkçe dersini Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen verdi.
Ahmet Başar Şen: Cumhuriyet'in 95. Yılı KutlanıyorAhmet Başar Şen 30.10.2018
Ahmet Başar Şen 29.10.2018
Cumhuriyet'in 95. Yılı Kutlanıyor
Özbekistan Başbakanı Abdulla Aripov ve diğer Özbek yetkililerle çok sayıda yabancı misyon şefi ve davetlinin katıldığı resepsiyon, İstiklal Marşı ve Özbekistan Milli Marşı'nın okunmasıyla başladı. Daha sonra Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bayram mesajını okudu.
Ahmet Başar Şen: Başkan Kamil Saraçoğlu Özbekistan'daAhmet Başar Şen 22.10.2018
Ahmet Başar Şen 20.10.2018
Buhara'daki 3. Uluslararası Sosyal Bilimler Kongresi Sona Erdi
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de Türk-İslam medeniyetinin binlerce yıllık kadim yurdu olan, Pasifik'ten Anadolu'ya uzanan tarihi İpek Yolu'nun tam merkezinde yer alan bu ata yurdu toprakların tarihin her döneminde farklı kavimleri, kültürleri buluşturduğunu ve etkileşimlerini sağladığını kaydetti.
Ahmet Başar Şen 16.10.2018
Nobel Ödüllü Bilim Adamı Aziz Sancar'a Özbekistan'da Fahri Doktora
Çok sayıda Özbek öğrenci ve öğretim üyesinin katıldığı konferansta Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, TİKA Taşkent Program Koordinatörü Ali İhsan Çağlar ve Özbekistan Milli Üniversitesi Rektörü Avaz Marahimov da hazır bulundu.
Ahmet Başar Şen 14.10.2018
Özbekistan Başbakanı Aripov Türk İş Adamlarıyla Görüştü
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de Türk iş adamlarıyla bir araya gelmesinden dolayı Aripov'a teşekkür etti.
Ahmet Başar Şen 4.10.2018
Özbek Gazetecilere Türkiye'nin Girişimci ve İnsani Dış Politikası Anlatıldı
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Özbek gazetecileri "Türkiye'nin girişimci ve insani dış politikası" konusunda bilgilendirdi.
Ahmet Başar Şen 3.10.2018
Büyük İpek Yolunda Turizm" 24. Uluslararası Taşkent Turizm Fuarı Başladı
Fuarın açılışına, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de katıldı.
Ahmet Başar Şen 26.9.2018
TBMM Başkanı Yıldırım Özbekistan Temaslarını Tamamladı
TBMM Başkanı Yıldırım'ı havaalanında, Özbekistan Parlamentosu Yasama Meclisi Başkanı Nurdincan İsmailov, Buhara Valisi Oktam Barnoyev, Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve diğer yetkililer uğurladı.
Ahmet Başar Şen 24.9.2018
Yıldırım Tika'nın Ambulans ve Mobil Araç Teslim Törenine Katıldı
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, iki ülke arasındaki ilişkilerin son dönemde hızla geliştiğine değinerek dış ticaret hacminin 2017'de yüzde 20, 2018'in ilk yarısında da yüzde 30 arttığını kaydetti.
Ahmet Başar Şen 23.9.2018
TBMM Başkanı Yıldırım Özbekistan'da
Karşılamada, İsmailov'un yanı sıra Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Özbekistan Dışişleri Bakan Yardımcısı Dilşad Ahadov ve diğer Özbek yetkililer ile Taşkent Büyükelçiliği personeli hazır bulundu.
Ahmet Başar Şen 18.9.2018
Türkiye'deki Özbek Kaynaklı Eserlerin Tıpkıbasımları İlk Kez Özbekistan'da
Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, burada yaptığı konuşmada, Türk-İslam medeniyetinin binlerce yıllık kadim yurdu olan, Büyük Okyanus'tan Anadolu'ya kadar uzanan tarihi Büyük İpek Yolu'nun ortasında yerleşen bu toprakların kavimlerin ve medeniyetlerin buluşmasına ve karşılıklı etkileşimine hizmet ettiğini belirtti.
Ahmet Başar Şen 6.9.2018
Özbekistan'da 1. Uluslararası Makam Sanatı Festivali
Özbekistan'ın tarihi Şehrisebz şehrinde 1. Uluslararası Makam Sanatı Festivali'nin açılış töreni düzenlendi. Özbekistan hükümeti tarafından Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü'nün (UNESCO) desteğiyle organize edilen festivalin açılış törenine, Özbekistan Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, Kazakistan Kültür ve Spor Bakanı Arstanbek Muhammediuli, Tacikistan Kültür Bakanı Şamsiddin Orumbekzade, Azerbaycan Kültür Bakanı Abulfas Garayev, Türkiye Kültür ve Turizm Bakan Yardımcısı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun, Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve ülkedeki yabancı misyon şefleri katıldı.
Ahmet Başar Şen 4.9.2018
Özbekistan Tekstilde Hedef Büyütüyor
Konferansta konuşan Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen de Türkiye'nin bağımsızlığını ilk tanıdığı Özbekistan'ın kalkınmasını sürekli olarak desteklediğini dile getirdi.
Ahmet Başar Şen 31.8.2018
Türk Şirketinden Özbekistan'a Büyük Yatırım
Başkent Taşkent yakınlarındaki "Angren" serbest ekonomik bölgesinde Dal Teknik Makine şirketi tarafından 10,7 milyon dolara mal olan "Ahangaran" çelik konstrüksiyon malzemeleri fabrikasının faaliyete geçmesi dolayısıyla tören düzenlendi. Fabrikanın açılış kurdelesini Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Taşkent Vilayeti Valisi 1.
Ahmet Başar Şen 31.8.2018
Özbekistan, Bağımsızlığının 27. Yıl Dönümünü Kutladı
Cumhurbaşkanı Şevket Mirziyoyev, hükümet üyeleri, üst düzey Özbek yetkililer, aralarında Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ile Askeri Ateşe Kurmay Albay Mustafa Baloğlu'nun da bulunduğu yabancı misyon şefleri ve çok sayıda davetlinin katıldığı törende konuştu.
Ahmet Başar Şen: Büyük Zafer'in 96. Yılı KutlanıyorAhmet Başar Şen 31.8.2018
Ahmet Başar Şen: Büyük Zafer'in 96. Yılı KutlanıyorAhmet Başar Şen 31.8.2018
Ahmet Başar Şen 30.8.2018
Büyük Zafer'in 96. Yılı Kutlanıyor
- Özbekistan Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen ve ve Taşkent Büyükelçiliği Askeri Ataşesi Albay Mustafa Baloğlu'nun ev sahipliğinde Büyükelçilik konutunda verilen resepsiyona Özbekistan Genelkurmay Başkanı Tuğgeneral Palev Ergaşev, dışişleri ve savunma bakanlığı yetkilileri, yabancı ülkelerin askeri ataşeleri ve temsilcileri, Türk iş adamları ile çok sayıda davetli katıldı.
Ahmet Başar Şen 15.7.2018
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, yaptığı konuşmada, Türkiye'nin 2 yıl önce bugün sadece tarihinin en kanlı darbe girişimine değil, aynı zamanda en kapsamlı terör saldırısına maruz kaldığını ancak Türk milletinin bu alçak saldırıyı birlik ve beraberlik içinde bertaraf ettiğini, bu nedenle 15 Temmuz 2016 tarihinin Türk milleti için hem büyük bir acı ve ihanetin hem de büyük bir zafer ve gururun tarihi olduğunu belirtti.
Ahmet Başar Şen 13.7.2018
15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü'ne Doğru
Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Özbekistan'ın Fetullahçı Terör Örgütü'nü (FETÖ) zamanında fark edip, dışarı çıkartmasını minnetle andıklarını ve bundan memnuniyet duyduklarını söyledi.
Ahmet Başar Şen 9.7.2018
Dünya Gençler Halter Şampiyonası
Şampiyonayı Türkiye'nin Taşkent Büyükelçisi Ahmet Başar Şen, Halter Federasyonu Başkanı Tamer Taşpınar ve federasyon üyeleri, ev sahibi Özbekistan'ın Halter Federasyonu Başkan Yardımcısı Şahrulla Mahmudov'la birlikte izledi.
Şu an buradasınız: Ahmet Başar Şen Haberleri | Ahmet Başar Şen Kimdir - Haberler - Ahmet Başar Şen haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Ahmet Başar Şen kimdir, hayatı ve biyografisi. Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın imzasıyla 3 bakanlıktaki kritik görevlere yeni isimler ge
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 12.8.2020 10:42:19. #1.14#
title