Ağar: DTP Yeni Bir Tavır Ortaya Koymalı

Ağar: DTP Yeni Bir Tavır Ortaya Koymalı

Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, Seçimden Sonra DTP ile Olası Bir Koalisyona İlişkin Soruya, "Şimdi DTP'lilerin, Yeni Bir Tavır Ortaya Koymaları Lazım. Yani Geçmişte Kaldıkları Yerde Duruyorlarsa Bunu Türkiye'nin Taşıyabilmesi Mümkün Değil" Dedi.

Ağar: DTP Yeni Bir Tavır Ortaya Koymalı

Demokrat Parti Genel Başkanı Mehmet Ağar, seçimden sonra DTP ile olası bir koalisyona ilişkin soruya, "Şimdi DTP'lilerin, yeni bir tavır ortaya koymaları lazım. Yani geçmişte kaldıkları yerde duruyorlarsa bunu Türkiye'nin taşıyabilmesi mümkün değil" dedi.

DP Genel Başkanı Ağar NTV'de gazetecilerin sorularını yanıtladı. DTP ile aynı hükümette yer alıp almayacaklarıyla ilgili soru üzerine Ağar, "Hele bir seçim bitsin iktidar olalım. Şimdi DTP'lilerin, yeni bir tavır ortaya koymaları lazım. Yani geçmişte kaldıkları yerde duruyorlarsa bunu Türkiye'nin taşıyabilmesi mümkün değil" diye konuştu.

Ağar, DTP'nin yeni tavırla Meclis'e girmesi durumunda sonucun ne olacağı sorulduğunda ise "Bu kendilerine bağlı olan bir şey. Ben arzu ederim ki teröre karşı tepki mitinglerinin başında DTP'liler yürümelidir. O zaman bunun bir anlamı var" yanıtını verdi.

Ağar, bağımsız adaylarla ilgili olarak şunları söyledi:

Geçmişte yaşananlardan tecrübe alarak geleceği kurmak zorundayız. Doğru. Herkes bu geçmişte yaşanan acılardan nasip almıştır. Acıları bir husumet alanı haline çevirmek de var, yoksa bu yaşanan acıları tecrübeleri bir muhabbet alanına, bir sevgi bir şefkat alanına çevirmek başarısını göstermek, siyaset budur. Siyaseti neyin adına yapıyorsunuz? Mevcut TC Anayasasının çerçevesi içerisinde siyaset yapacaksanız bu ülkenin birlikteliğine beraberliğine, müşterek varlığına uygun tarzda siyaset geliştirerek bölgenin meselelerinin çözümüne hangi taktiği kullanacağınızı der, milletvekili gelirseniz gelin."

SEDAT BUCAK'IN ADAYLIĞI

Ağar, son olarak Ankara'da gerçekleştirilen Kaldırım Operasyonu'nda ifade vermesiyle gündeme gelen Sedat Bucak'ın DP milletvekili adaylığıyla ilgili olarak, "Meseleyi siyasetin realitesi içerisinde görmek lazım" dedi.

Bucak ailesinin hayatının devlete bağlılıkla geçtiğini anlatan Ağar, "1950'den beri Bucak Ailesi DP, AP ve DYP listelerinde hep yer almışlardır. Sedat Bucak da gerek sayın Demirel, gerek sayın Çiller döneminde de aday olarak milletvekili olmuştur. Ve burada çevresinde, etrafında celal arzu, celal talep, onun üzerine yoğunlaştığı için aday olmuştur" diye konuştu.(ANKA)