Abur Cubura En Büyük Darbe!
Haberler » Güncel » Abur Cubura En Büyük Darbe! - Haber

Abur Cubura En Büyük Darbe!

Çocukları abur cuburdan korumak için nihayet adım atılıyor. İlk eylem, Disney Channel'dan geldi; abur cubur reklamı yok!

Abur Cubura En Büyük Darbe!

Dünya çapında çocukların en çok izlediği kanallardan , bundan böyle abur cuburu teşvik etmeyecek. Kanal, yeni yönetmeliğine göre meyve sebze tüketimini teşvik edecek; sodyum, şeker ve katı yağ alımını azaltmaya yardımcı olacak.

Şirketin kurumsal sosyal sorumluluk bölümünün başkan yardımcısı Leslie Goodman, geleneksel fast-food zincirleri tarafından önerilen çocuk menülerinin yeni reklam yönetmeliklerini karşılayamacağına dikkat çekti. Örneğin yeni yönetmelikler çerçevesinde bir menünün, her şey dahil 800 kaloriden daha fazla olmaması gerekiyor ancak şu an fast food mağazalarının çocuk menülerinin kolarisi, bu miktardan fazla. Dolayısıyla mevcut anlaşmalar nedeniyle bu uygulama ancak 2015 yılında yürürlüğe girebilecek.

Goodman, Disney kanallarında şu anda yeni standartları karşılamayacak reklamların gösterildiğini de itiraf etti.

Disney'in üst yöneticisi Bob Iger de yeni uygulamanın, reklam gelirlerinde bir süre azalmaya neden olabileceğini ifade ederken şirketlerin, eninde sonunda standartları karşılayan ürünler yaratacağını umduğunu dile getirdi.

ABD First Lady'si Michelle Obama, Disney'in açıklamasıyla "oyunun kurallarının değiştiğini'' belirterek ''Disney, bu girişimle ABD'de daha önce hiçbir büyük medya şirketinin yapmadığını yapıyor'' dedi.

 

Kaynak: AA

Manşet

Haberler