ABD'li Eski Asker YPG Saflarına Geçti

ABD'li Eski Asker YPG Saflarına Geçti

IŞİD'e katılan batılı sayısı artarken savaşın seyrini değiştirecek gelişmeler yaşanıyor. Batılar, YPG saflarına geçmeye başladı. ABD'li iki asker YPG safına geçti.

IŞİD'e katılan batılılar büyük sorun haline gelirken savaşın seyrini değiştirecek olaylar yaşanmaya başladı. Batılılar, YPG saflarına katılmaya başladı. ABD'li eski asker Bryne Wilson ve Jordan Matson YPG safına geçti. Bu geçişin artcağı tahmini yapılıyor.

OHIO'DAN KAMIŞLI'YA

Batı, Suriye'ye IŞİD safında çatışmaya giden yabancı savaşçıların önünü almaya çalışırken, bu kez de çatışmanın diğer tarafına katılmak isteyenler var.

Yani IŞİD'e karşı YPG safında çatışmak için Suriye'ye giden batılılar. Onlardan biri de Amerikan vatandaşı eski asker Bryne Wilson. Ohio'dan Suriye'ye Kürtler'in safında çatışmak için Suriye'ye Kamışlı'ya gitmiş.

ÜZERİNDE YPG ÜNİFORMASI VAR

Şimdi üzerinde YPG üniforması var. İrtibatta olduğu Kürtler aracılığıyla YPG'ye katıldıgını söyluyor ama henüz çatışmaya girmemiş.

BİR AMERİKALI DAHA VAR

Suriye'de YPG safına gecen bir Amerikalı daha var. 28 yaşındaki Jordan Matson onunda Wisconsın'dan Suriye'ye giderek YPG saflarına katıldığı belirtiliyor.

Kaynak: Haberler.Com