Biden, Almanya'dan meydan okudu: ABD'nin geri döndüğü mesajını gönderiyorum

Biden, Almanya'dan meydan okudu: ABD'nin geri döndüğü mesajını gönderiyorum

19.02.2021 19:50 | Son Güncelleme: 19.02.2021 22:31

Donald Trump'tan koltuğu devralan Joe Biden, katıldığı ilk uluslararası konferansta dünyaya dikkat çeken bir mesaj verdi. Biden, "ABD'nin geri döndüğü mesajını gönderiyorum" dedi.

ABD'de olaylı geçen başkanlık seçimlerinde Demokratların adayı Joe Biden, rakibi Donald Trump'a ağır bir hezimet tattırarak Beyaz Saray'ın yeni misafiri oldu.

İLK ULUSLARARASI KONFERANSINA KATILDI

Görevine başladıktan kısa süre sonra ABD'nin dünya arenasındaki yerine geri döneceğini vurgulayan Biden, katıldığı ilk uluslararası konferansta bu mesajını yineledi.

"ABD'NİN GERİ DÖNDÜĞÜ MESAJINI GÖNDERİYORUM"

Münih Güvenlik Konferansı'nda söz alan Biden, "ABD'nin geri döndüğü mesajını gönderiyorum" ifadesine yer verdi. Biden'ın bu mesajı dünya basınında geniş yer buldu.

BİDEN, TRUMP'IN DIŞ POLİTİKASINI BENİMSEMİYOR

ABD Başkanı Biden, daha önce de Donald Trump yönetiminin dış politikasını benimsemediklerini ve değişik bir dış politika izleyeceklerini ifade ederek benzer cümleleri kullanmıştı.

"ABD, NATO İTTİFAKIMIZA TAMAMIYLA BAĞLIDIR"

Biden, "ABD, yüzleştiğimiz sorunların çözümü için AB'deki ortakları ve kıtadaki diğer başkentlerle çok yakın çalışacaktır. ABD, NATO ittifakımıza tamamıyla bağlıdır ve Avrupa'nın askeri kapasitesine yaptığı yatırımları memnuniyetle karşılıyorum" ifadelerini kullandı.

Biden, Almanya'dan meydan okudu: ABD'nin geri döndüğü mesajını gönderiyorum

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Haber Yorumları (143)
SEMİH ÇAPAR: SİZ BU DÜNYAYI YÜZYILLARCA SÖMÜRDÜNÜZ ZAMANI GELİNCE SİZDE HELAK OLACAKSINIZ .
LAN: sallama lan o parmağını artist
TÜRK DEMİR: SEN ÖLMEDE DİKKAT ET BENCE. . . KEMİK HIRSIZLARI SİZİ GİDİ İNGİLİZ ARTIKLARI !!!
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title