Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylaması Sonuçlandı
Haberler » Güncel » Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylaması Sonuçlandı - Haber

Aa'nın "Yılın Fotoğrafları" Oylaması Sonuçlandı

Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylaması sonuçlandı.

Aa'nın

Anadolu Ajansının (AA) "Yılın Fotoğrafları" oylaması sonuçlandı.


AA'nın, Türkiye'nin yanı sıra dünyanın farklı coğrafyalarından , Yaşam ve kategorilerinde toplam 49 kareye yer verdiği "Yılın Fotoğrafları" oylamasına 223 bin kişi katıldı.


Aralık ayı boyunca devam eden oylamada, kategorisinde 'in " Mehmetçik'ten ilk iftar", Yaşam'da 'in "Ali dede ve kedisi", Spor'da ise 'un "Karatenin sultanları" fotoğrafları birinci oldu.


"Mehmetçik'ten ilk iftar" başlıklı fotoğrafta, Hakkari'nin Irak sınırındaki Şemdinli ilçesinin Balkaya Dağları'nda vatan savunmasındaki Mehmetçik, ramazan ayında iftar yaparken görülüyor.


"Ali dede ve kedisi" başlıklı fotoğrafta, Bolu'nun Mudurnu ilçesinde 83 yaşındaki Ali Meşe'nin, benzin kullanarak sobayı tutuşturmaya çalışması üzerine çıkan yangından itfaiye ekipleri tarafından kurtarılan kedisine sarılarak gözyaşı dökmesi yer alıyor.


"Karatenin sultanları" başlıklı fotoğrafta ise İspanya'nın bas¸kenti Madrid'de du¨zenlenen 24. Du¨nya Karate S¸ampiyonası'nda kadınlar takım kata bronz madalya mu¨cadelesinde Rabia Ku¨smu¨s¸ ve Dilara Eltemur'un Rusya takımı ile yarıs¸ı objektife yansıyor.

Kaynak: AA

Manşet

Haberler