Haberler

Sultangazi'de yıkım sırasında 3 binada hasar oluştu

3. Sayfa Haberleri

İstanbul'un Sultangazi ilçesinde bir binanın yıkımı sırasında 3 binada hasar meydana geldi. Merdiveni yıkılan binada zor anlar yaşayan vatandaşlar, itfaiye yardımıyla tahliye edildi.

Vatandaşlara korku veren olay, Sultangazi ilçesi, Yunus Emre Mahallesi'nde saat 17:30 sıralarında meydana geldi. Bir binanın yıkımı sırasında bitişiğinde bulunan 3 binada hasar meydana geldi. Binalardan birinin içerisindeki merdivenler yıkıldı. Ses ve sallantıyla paniğe kapılan bina sakinleri, itfaiye ekiplerine ihbarda bulundu.

Olay yerine gelen itfaiye ekipleri, ilk incelemenin ardından evlerinde mahsur kalan vatandaşları merdivenle kurtardı. Olay yerine gelen zabıta ekipleri binanın etrafında güvenlik önlemi alırken, merdivenleri yıkılan binaya giriş çıkışlar kapatıldı.

MUTFAK VE BALKONDA ZARARLAR VAR

Hasar gören bina sakinlerinden Mahsut İldirim, "Sabah 08.00'de, binayı yıkmaya başladırlar. İki arkadaşımızın balkon bölümünde, bir arkadaşımızın da mutfak bölümü zarar gördü. Yan binada da merdivenler çöktü. Ama bize bu durumu haber vermediler, bu yüzden çocuklar korktu. Ne müteahhit ne de belediye tarafından bize bir bilgi verilmedi" diye konuştu.

Kaynak: Haberler.com / 3. Sayfa

Sultangazi İstanbul 3. Sayfa Haberler

title