Erkam Yıldırım'a iftira attığı iddiasıyla yargılanan Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı - Haberler
Haberi Paylaş

Erkam Yıldırım'a iftira attığı iddiasıyla yargılanan Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Demirören Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:
Erkam Yıldırım'a iftira attığı iddiasıyla yargılanan Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı

Sosyal medya üzerinden paylaştığı videolarda eski Başbakan Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'a hakaret ve iftira ettiği iddiasıyla hakkında 6 yıl 4 aya kadar hapis cezası istemiyle dava açılan Sedat Peker hakkında yakalama kararı çıkarıldı.

AK Parti Genel Başkanvekili Binali Yıldırım'ın oğlu Erkam Yıldırım'a yönelik sözleri nedeniyle Sedat Peker hakkında, "hakaret" ve "iftira" suçundan 1 yıl 3 ay 15 günden 6 yıl 4 aya kadar hapis istemiyle dava açılmıştı. İddianamede, Sedat Peker'in YouTube üzerinden video yayınlayarak Erkam Yıldırım hakkında, hiçbir veriye dayanmadan soyut iddialarda bulunduğu kaydedilmiş; Yıldırım'ın Peker'in konuşmasında geçen zaman diliminde Venezuela'da olmadığı bilgisi yer almıştı.

Anadolu 47. Asliye Ceza Mahkemesi'ndeki duruşmaya sanık Sedat Peker'in avukatı Ersan Barkın katıldı. Duruşmada müşteki Erkam Yıldırım'ın avukatı Muhammed Gök de hazır bulundu. Sanık avukatı Ersan Barkın, müvekkili hakkında başka dava dosyalarında da yakalama kararı bulunduğunu belirtti. Barkın, "Müvekkilimin üzerine atılı hakaret suçu uzlaşmaya tabii olduğu ve uzlaşma isteğimiz bulunmadığı halde soruşturma aşamasında uzlaşma hükümleri uygulanmaksızın müvekkil hakkında dava açılmıştır" dedi.

Müşteki avukatı Muhammed Gök ise sanık Peker'in müvekkili Erkam Yıldırım hakkındaki ithamlarının gerçeği yansıtmadığını öne sürdü. Sanığın iddiaları nedeniyle müvekkilinin sosyal medyada ağır hakaretlere maruz kaldığını ifade eden Avukat Gök, söz konusu paylaşımda adı geçen Halil Falyalı isimli kişiyi Erkam Yıldırım'ın tanımadığını söyledi. Gök savunmasında "Müvekkilin iş adamı olarak başka bir ülkeye gitmiş olması suç işlediği anlamına gelmemektedir. Sanığın gerek yayınladığı video gerekse daha sonra atılan tweetler nedeniyle müvekkil kamuoyu nezdinde hakarete maruz kalıp mağdur olduğundan sanıktan şikayetçiyiz. Kendisiyle uzlaşmak istemiyoruz" şeklinde savunma yaptı.

Ara kararını açıklayan mahkeme, sanık Sedat Peker'in savunmasının alınmasına yönelik hakkında yakalama kararı çıkartılmasına karar verdi. Mahkeme, eksikliklerin giderilmesi için duruşmayı erteledi.

Demirören Haber Ajansı / 3. Sayfa

Binali Yıldırım, Sedat Peker, Hakaret, Medya, 3. Sayfa, Güncel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım

Yorumlar (5)

TIRNAKÇI CEMİL AMCANIZ:

İçeriye kimse atılmıyor yalnız :) ADALET iyi işliyor :)

cenker :

Gömleğin düğmeleri rıp

Doğuş:

O tarihte orada bulunma sebebi Yardım kuruluşun da gönüllü nefer olarak maske dağıtıyor du demiştiniz.

Tüm 5 yorumu okumak için tıklayın
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title