Sedef Kabaş'ın duruşma tarihi belli oldu - Haberler
Haberi Paylaş

Sedef Kabaş'ın duruşma tarihi belli oldu

İhlas Haber Ajansı - 3. Sayfa
 - Güncelleme:

Sedef Kabaş'ın duruşma tarihi belli oldu Kabaş 11 Mart'ta hakim karşısına çıkacak Hakkında 11 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanan Sedef Kabaş 11 Mart'ta hakim karşısına çıkacak.

Sedef Kabaş'ın duruşma tarihi belli oldu

Kabaş 11 Mart'ta hakim karşısına çıkacak

İSTANBUL - Hakkında 11 yıl 8 aya kadar hapis istemiyle iddianame hazırlanan Sedef Kabaş 11 Mart'ta hakim karşısına çıkacak.

Bir televizyon programında söylediği sözler nedeniyle, yürütülen soruşturma kapsamında tutuklanan Sedef Kabaş hakkında iddianame hazırlanmıştı. İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca hazırlanan 10 sayfalık iddianamede, Kabaş'ın zincirleme şekilde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle 'Cumhurbaşkanına hakaret' ve İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ile Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na yönelik sözleri dolayısıyla ise 'kamu görevlisine görevinden dolayı hakaret' suçlarından 4 yıl 1 aydan 11 yıl 8 aya kadar hapisle cezalandırılması talep edilmişti. İddianame, gönderildiği İstanbul 36. Asliye Ceza Mahkemesince kabul edilmişti.

Mahkeme, yaptığı değerlendirmede Kabaş'ın avukatının yaptığı tutukluluğa itiraz talebini reddetti. Şüpheli Sedef Kabaş 11 Mart günü 09.45'te hakim karşısına çıkacak.

(İD-ÖFA-BA-Y)

İhlas Haber Ajansı / İrem Demir - 3. Sayfa

Sedef Kabaş Cumhuriyet Kamu Mart 3. Sayfa Güncel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title