Haberler

Tuvalette doğum yapıp bebeğini çöpe atan kadın: Ölü doğduğunu sandım

Güncelleme:

Kastamonu'da nişanlıyken başka birinden hamile kaldıktan sonra tuvalette doğum yapan ve bebeğini poşete koyarak çöp konteynerine bırakan 18 yaşındaki kadının yargılanmasına başlandı. Kadın, çocuğun ölü doğduğunu zannederek çöp poşetine koyduğunu ve babasına çöpe attırdığını iddia etti. Bebeğin 40 yaşındaki babası ise kadının ailesinden korktuğu için bunu yaptığını tahmin ettiğini söyledi.

Kastamonu'da tuvalette doğum yaptıktan sonra yeni doğmuş bebeğini çöp poşetine sarıp çöp konteynerinin yanına bırakan genç kadın, duruşmada kendisini "Çocuğumu ölü doğdu sandım. Doğduğunda 10 dakika başında bekledim. Hiç hareket etmedi. Çocuğu çöp poşetine koydum ve babama verdim. Babama, 'evde çöpler var' diyerek, bunları çöpe at dedim, o da gidip çöpe attı." sözleriyle savundu.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesinde, Cansu Ç. (18) hakkında "kendini savunamayacak yakın akrabayı öldürme" suçlamasıyla açılan dava görülmeye başlandı. Duruşmaya tutuklu bulunduğu cezaevinden SEGBİS aracılığı ile katılan Cansu Ç. savunma yaptı.

"BEBEĞİ ÇÖP POŞETİNE KOYUP BABAMA VERDİM"

Hamile olduğunu ailesinden sakladığını belirten Cansu Ç., "Çocuğum ölü doğdu sandım. Doğduğunda 10 dakika başında bekledim. Hiç hareket etmedi. Hamile olduğumu ailem fark etmedi. Karnım çok az şişmişti. Tuvalette doğum yaptım. Benim adet dönemlerim ağrılı geçiyordu, bu sebeple doğum yaparken bağırmadım. Babam zihinsel engelli, çocuğu çöp poşetine koydum ve ona verdim. Poşetin ağzı açıktı, babam dışarı çıkınca poşetin ağzını kapatmış olabilir. Doğum yaparken üstüm kan oldu. Üzerimi çıkartıp çocuğu da üzerimdeki kıyafetlere sardım ve babama verdim. Baba, 'evde çöpler vardı' diyerek, bunları çöpe at dedim, o da gidip çöpe attı" dedi.

Tuvalette doğum yapıp bebeğini çöpe atan kadın: Ölü doğduğunu sandım

"İNTERNETTEN DOĞUM VİDEOLARI İZLEDİM"

İnternetten doğum videoları izleyerek doğum yaptığını kaydeden sanık, "Canlı doğsaydı, aileme söyleyecektim. Annem doğan çocuğu görseydi, o sırada bir şey yapacaklarını sandım. O sırada Ercan ile nişanlıydım. Fakat çocuk Kenan'dandı. Kenan'ı arayıp düşük yaptığımı söyledim. Çocuğun doğduğunu söylemedim. Bana baskı yapıp hakaret ediyordu. Ben, Kenan ile tanıştığımda daha 14 yaşındaydım. Çocuğu aldırmak istedi. Ben izin vermedim. Ercan ile hemen evlenip çocuğumu sağlıklı bir şekilde büyütmek istedim. Dışarıdan yargılanmak istiyorum. Tahliyemi istiyorum. Her şey için çok pişmanım. Çocuğumu çok seviyorum. Onu görmek istiyorum" diye konuştu.

BEBEĞİN BABASI: AİLESİNDEN KORKMUŞ OLABİLİR

Duruşmada tanık olarak dinlenen çocuğun babası Kenan G. (40) ise, "Azdavay'da 2022 yılında tanıştık. Geçen yıl nisan ayının başında Cansu'nun hamile olduğunu öğrendim. Cansu bana adet olamadığını söyledi. Ben de eczaneye gidip doğum testi aldım ve hamile olduğunu öğrendik. Geçen yıl temmuz ayında bir kavga sonucu ben cezaevine girdim. 2 ay cezaevinde kaldım. Sonra çocuğun düştüğünü söyledi. Ondan sonra bir daha da görüşmemiz olmadı. Bana,' sen olmasan da ben bu çocuğu büyütürüm' dedi. Cansu'nun bilinçli bir şekilde çocuğu çöpe bıraktığını düşünmüyorum. Ailesinden korkmuş olabilir, bana çocuğun ölü doğduğunu ve panikle çöpe attığını söyledi" şeklinde konuştu.

Tuvalette doğum yapıp bebeğini çöpe atan kadın: Ölü doğduğunu sandım

NİŞANLISI: BOL KIYAFETLER GİYDİĞİNDEN HAMİLELİĞİ BELLİ OLMUYORDU

Cansu Ç.'nin eski nişanlısı olan ve duruşmada tanık olarak dinlenen Ercan K. de, "Geçen yıl nisan ayında nişanlandık. O tarihte Cansu Ç. hamileymiş. Benim, doğum aşamasından haberim olmadı. Genellikle bol kıyafetler giyiyordu, hamileliği belli olmuyordu. Ben Allah'ın emriyle gidip istettim. Başka biriyle ilişkisi olduğunu bilseydim istetmezdim. Düğünümüzü erkene çekmek için aileleri ikna etmeye çalışıyordum. Benim Cansu'nun hamileliğinden ya da çocuktan hiç haberim olmadı" dedi.

ANNESİ TANIKLIKTAN ÇEKİLDİ

Duruşmada Cansu Ç.'nin annesi Halime Ç. ise tanıklıktan çekildi. Mahkeme heyeti, Cansu Ç.'nin tutukluluğunun devamına karar vererek duruşmayı ileri bir tarihe erteledi.

NE OLMUŞTU?

2 Kasım 2023 tarihinde Kastamonu il merkezi Kuzeykent Mahallesi'nde Karadut Sokak üzerinde vatandaşlar tarafından çöp konteynerinin yanında çöp poşetine sarılı vaziyette bebek bulunmuş, sağlık ekipleri tarafından Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde ilk müdahalesinin ardından yeni doğan bebek hayata döndürülmüştü.

Olayın ardından Kastamonu İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerince yapılan çalışmalar neticesinde, çöpte bulunan bebeğin annesinin tespit edilmesiyle Cansu Ç. tutuklanmıştı. Tedavi altına alınan bebek ise Ankara'daki tedavisinin ardından sağlığına kavuşmuştu.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Kastamonu Baba 3.Sayfa Güncel Haberler

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Timur Cihantimur'un ot yolup tuvalet temizlediği cezaevinden ilk fotoğrafı geldi

Dizi setine silahlı saldırı! Cengo rolüyle tanınan Cengizhan Yurdutek başından yaralandı

Dizi setine silahlı saldırı! Cengo rolüyle tanınan Cengizhan Yurdutek başından yaralandı

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere 'Sen insan değilsin' diyerek tepki gösterdi

Hem suçlu hem güçlü! Ceza yazan polislere "Sen insan değilsin" diyerek tepki gösterdi

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

Kredi kartı harcamaları patladı! Limit ve taksit sayısına yeni düzenleme

500

Yorumlar (11)

Murat Celik:

yazik hemde cok yazik

154
4
yanıtYanıtla
Halil Kurt:

zina suç tür

117
6
yanıtYanıtla
Ömer Can:

beş dakikalık zevk için hem dünyasından hem ahiretinden oldu

114
1
yanıtYanıtla
Serdar Bilinen:

böyle insanlar ne anlar ahiretten.

yanıt43
yanıt1
aristoteles:

Allah biliyordu b böyle olacagını kaderinide o yazıyo ya değiştirseydi ozaman

yanıt2
yanıt37
Serkan Kaplan:

Ne hayatlar var. Allah bu dünyada imtihanımızı ve ahirette akıbetimiz hayreylesin. Bizleri huzura mümin gelenlerden eylesin. Günahlarımızı affeylesin.

99
2
yanıtYanıtla
ARSLANOĞLU Hakan:

Annesi tarafından çöpe atılan çocuğun kimliğinde Anne adı yazılmasın boş bırakılsın.

69
2
yanıtYanıtla
Bertan Kebapci:

Babası ve kızı nasıl yaa

6
32
yanıtYanıtla
Hasan Ağa:

Adam 40 yaşında da yuh bee

30
1
yanıtYanıtla
Ergün Erkuş:

ALLAH EVLATLARIMIZI KORUSUN.DİYECEK BİRŞEY BULAMIYORUM.

30
0
yanıtYanıtla
Tüm 11 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title