Haberi Paylaş

Gazeteci Latif Şimşek'i darp eden şüpheliye 5 yıla kadar hapis talebi

3. Sayfa Haberleri

Gazeteci Latif Şimşek'i darp eden şüpheliye 5 yıla kadar hapis talebi Katıldığı televizyon programında yaşanan tartışma sonrası gazeteci Latif Şimşek'i darp eden ve tutuklanarak cezaevine gönderilen şüpheli Emrah Topal hakkındaki soruşturma tamamlandı.

Gazeteci Latif Şimşek'i darp eden şüpheliye 5 yıla kadar hapis talebi

İSTANBUL - Katıldığı televizyon programında yaşanan tartışma sonrası gazeteci Latif Şimşek'i darp eden ve tutuklanarak cezaevine gönderilen şüpheli Emrah Topal hakkındaki soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, şüphelinin 3 ayrı suçtan 5 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Demokrat Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, 6 Ağustos günü katıldığı televizyon programında bir diğer konuk gazeteci Latif Şimşek ile tartışmıştı. Yayın sırasında sinirlenen Enginyurt, yerinden kalkarak Şimşek'in üzerine yürümüştü ve yaşanan tartışma nedeniyle yayına ara verilmişti.

Tartışma bu sırada da devam ederken, Cemal Enginyurt ile birlikte kanala gelen ve resmi bir görevi bulunmayan şüpheli Emrah Topal ise Şimşek'i darp etmişti ve şüpheli Emrah Topal, çıkarıldığı nöbetçi hakimlik tarafından tutuklanarak cezaevine gönderilmişti.

Konuya ilişkin İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı'nca yürütülen soruşturma tamamlandı. Hazırlanan iddianamede, olay anında diğer program konuklarının tarafları sakinleştirmeye çalıştığı, bu sırada şüpheli Emrah Topal'ın müşteki Latif Şimşek'i yumruk ve tokat atmak suretiyle darp ettiği kaydedildi.

Öfkesine yenik düşmüş

İddianamede, şüpheli Emrah Topal'ın alınan ifadesinde özetle, olay anında aşırı tahrik edildiği ve öfkesine yenik düştüğü için müştekiye fiziki müdahalede bulunduğunu söylediği aktarıldı.

5 yıla kadar hapis talebi

Hazırlanan iddianamede şüpheli Emrah Topal'ın 'basit yaralama', 'tehdit' ve 'hakaret' suçlarından toplamda 1 yıl 1 aydan 5 yıl 4 aya kadar hapis cezasına çarptırılması talep edildi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Sema Demir - 3. Sayfa

Cemal Enginyurt Demokrat Parti Milletvekili Ordu 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title