Haberler

Yeniden yapılanma sürecine giren FETÖ'cü kadınlara ağır darbe! Görüntüyü izleyen ekipler tepelerine bindi

Güncelleme:

İstanbul'da FETÖ'nün güncel kadın yapılanmasına yönelik 28 şüphelinin tutuklandığı soruşturma kapsamında polis ekiplerince yapılan çalışmada, öğrencilerin kaldığı evlerin masrafları için toplanan paraları meydanlarda buluşan şüphelilerin birbirlerine sarılırken verdiği belirlendi

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık Suçlarıyla Mücadele Şube Müdürlüğü ve MİT tarafından FETÖ'nün yeniden yapılanmasının tespiti ve şüphelilerin yakalanmasına yönelik yürütülen ortak çalışma sonucunda 28 kişinin tutuklandığı soruşturma devam ediyor.

YENİDEN YAPILAN SÜRECİNE GİRDİLER

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında polis ekiplerince yapılan çalışmada, farklı illerden İstanbul'a üniversite okumak için gelen ya da ailesi İstanbul'da ikamet eden örgütle irtibatlı ailelere mensup kadınlardan oluşan üniversite öğrencilerinin, örgütle bağlantısı olmayan kişilere ev kiralatıp, bu evlere öğrenci yerleştirdikleri belirlendi. Çalışmalar sonucunda, yurt dışında yaşayan örgüt sorumlusu Tuğba K. tarafından görevlendirilen örgüt mensuplarınca evlere eşya temin edildiği, kiraların ödendiği ve ihtiyaçların karşılanıp, örgütsel faaliyetlerinin denetlendiğini anlaşıldı.

TOPLANAN PARALAR KALABALIK YERLERDE VERİLİYOR

Ekipler, şüphelilerin güncel yapılanma kapsamında evlerin masrafları için toplanan paraların sorumlulara yeni bir taktikle verildiğini ortaya çıkardı. Sözde örgüt sorumlularının, paraları alacak örgüt evlerinden sorumlu kişilerle önceden anlaşıp kalabalıkların yoğun olduğu meydanlarda buluştuğu, ancak burada yeni karşılaşmış gibi birbirlerine sarılırken içinde paraların bulunduğu poşetleri bu kişilere verdiği anlaşıldı. Ekipler, örgütün güncel yapılanma faaliyetleri kapsamında toplanan paraların bu yöntemle 10 saniye içerisinde el değiştirmesini de görüntüledi.

14 ÇOCUK AİLELERİNE TESLİM EDİLDİ

Öte yandan soruşturma kapsamında, küçük yaştaki 14 çocuğun da aileleri tarafından, örgüt evlerine ya da örgüt sorumlusuna teslim edildiğini belirleyen ekiplerce, pedagog eşliğinde bilgilerine başvurulan bu çocukların ailelerine teslim edildiği öğrenildi.

OPERASYON

FETÖ'nün güncel kadın yapılanmasına yönelik çalışmalar kapsamında 4 ilçede belirlenen adreslere 7 Mayıs'ta düzenlenen operasyonlarda 38 kişi yakalanmış, emniyetteki işlemlerin ardından adliyeye sevk edilen zanlılardan 28'i tutuklanırken 10'u ise adli kontrol hükümleri uygulanarak serbest bırakılmıştı. Adreslerdeki aramalarda ise 41 bin 550 dolar, 1 kilogram altın ile çok sayıda örgütsel döküman ile dijital materyal ele geçirilmişti.

Kaynak: Haberler.com / 3.Sayfa

İstanbul Güvenlik Hukuk 3.Sayfa Güncel Haberler

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan 'Kaçak hacılar Suudi Arabistan'a ihbar edildi' iddiasına yalanlama

Diyanet İşleri Başkanı Erbaş'tan "Kaçak hacılar Suudi Arabistan'a ihbar edildi' iddiasına yalanlama

Zabıtalarla tartışıp kendini asan adam: Sadece mumbar toplamak istemiştik

Zabıtalarla tartışıp kendini asan adam: Sadece mumbar toplamak istemiştik

Salda Gölü tehlike altında mı? Valilik tepki çeken fotoğrafı böyle savundu

Salda Gölü tehlike altında mı? Valilik tepki çeken fotoğrafı böyle savundu

Bakmadan Geçme

Bomba iddia! Reza Zarrab, sosyetik güzelle Miami'de dünyaevine girdi

Bomba iddia! Reza Zarrab, sosyetik güzelle Miami'de dünyaevine girdi

500

Yorumlar (21)

SALİH:

Meclisteki örgütü temizlerseniz memlekette temizlenir bence

985
30
yanıtYanıtla
aristoteles:

Şeytanı plan bumu meydanda bu işi yapmak ahaha

yanıt154
yanıt28
Ali Tokgönül:

Hey yavrum heeeyyy... Bunlar sinek , sinek . Asıl bataklıklar kurutulmalı ki bunlardan kurtulalım ama , işte aması var . Gün olaaa harman olaa . Elbet bu devran dönecek .

411
40
yanıtYanıtla
KAFKASLI:

hEY YAVRUM HEYY EVET BUNLAR BATAKLIKTA SİNEK OLAN ODACI ÇAYCI GARİBANLARA OLDU PEKİ BATAKLIKTAKİ TİMSAHLAR NERDE :)

344
22
yanıtYanıtla
Sevda.34:

Ne gariban ne gariban ama!! Bu işin küçüğü büyüğü olmamalı hakkıyla para kazanmayan herkes içeri alınmalı

yanıt168
yanıt43
Ismail Aybey:

hocam bitsin bu vuslat gel artık ??

200
61
yanıtYanıtla
Ekadlan:

Eşi hapiste olan kadınlar ve çocuklar ağaç kabuğu yemeye devam desene

98
102
yanıtYanıtla
Bilir Kişi:

git papaza dert yan katalog ürünü seni...

yanıt110
yanıt54
Ayaz hayat:

önce mültecileri

115
34
yanıtYanıtla
cavit dogan:

Şimdi illegal bir para transferini ulu orta meydanda bir yerde yapmanın nesi Şeytani ki ?bu salakça bir şey olur anca. :)) Bunun altında başka bir şey var bence onu deşelemek lazım.

112
29
yanıtYanıtla
Tüm 21 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title