Haberi Paylaş

Çubuk'ta sokak hayvanlarını unutulmadı

3. Sayfa Haberleri

Çubuk'ta sokak hayvanlarını unutulmadı Belediye ekipleri, sokak hayvanlarının kolaylıkla ulaşabileceği noktalara kuru mama bıraktı Çubuk Belediyesi ilçede hakim olan kar yağışı ve hava sıcaklıklarının ani düşmesiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.

Çubuk'ta sokak hayvanlarını unutulmadı

Belediye ekipleri, sokak hayvanlarının kolaylıkla ulaşabileceği noktalara kuru mama bıraktı

ANKARA - Çubuk Belediyesi ilçede hakim olan kar yağışı ve hava sıcaklıklarının ani düşmesiyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanlarını unutmadı.

Çubuk Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, hava sıcaklıklarının ani düşmesi ve ilçede hakim olan kar yağışıyla sokak hayvanlarının aç kalmaması için sabahın ilk ışıklarında kolları sıvadı. Ekipler, sokak hayvanlarının kolaylıkla ulaşabileceği noktalara kuru mama bıraktı.

Şehir merkezinde ve kırsalda yaşamlarını sürdüren hayvanları yılın her günü beslemeye devam ettiklerini belirten Sağlık İşleri Müdürlüğü sokak hayvanlarından sorumlu personellerden Veysek Kırıkçı, "Şükürler olsun beklediğimiz kar yağdı. İlçemize uzun zamandır böyle bir güzellik olmamıştı. Bizde Belediye Başkanımız Av. Baki Demirbaş'ın talimatıyla sabah erkendenden can dostlarımızı beslemek için yollara koyulduk. Üç ekip ve 10 personelle başta sokak hayvanları doğal yaşam parkı olmak üzere çevredeki tüm besleme odaklarına yem ve mama bırakıyoruz" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Neslihan Demirer - 3. Sayfa

Çubuk Belediyesi 3. Sayfa Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title