Haberler

Çakıcı'nın dava dosyasına giren akılalmaz olay! "Bir bacağın lafı mı olur abi" deyip kendine sıktı

Güncelleme:

Alaattin Çakıcı'nın 17 yıl hapis cezası aldığı davanın dosyasından yeni detaylar çıktı. İddianameye göre Çakıcı'nın bir adamı, "adını kullandığı" için Çakıcı'dan özür dilemek amacıyla kendini bacağından vurup videoya kaydetti. Bu video kaydı da dosyaya girdi.

Alaattin Çakıcı'nın "Organize Suç Örgütü Kurmak" ve bu kapsamda çeşitli suçlara azmettirmek suçlamasıyla İstanbul 6. Ceza Mahkemesi'nde yargılanarak 17 yıl hapis cezası aldığı dava dosyasının detayları ortaya çıktı. Davanın iddianamesinde Çakıcı'nın adamları 22 ayrı eylem ile suçlanıyor. Çakıcı, 'örgüt lideri' kabul edildiğinden ilgili kanuna göre doğrudan bağlantısı görülmeyen eylemlerden de sorumlu tutuluyor.

"BİR BACAĞIN LAFI MI OLUR?"

Hürriyet'ten Musa Kesler'in haberine göre, iddianamede Çakıcı'nın disiplinli ve sert olduğu belirtilerek 'yanlış' yapan adamlarından birinin nasıl cezalandırıldığı da detaylarıyla anlatılıyor. İddianameye göre Çakıcı, 'adını kullanarak' bazı şahıslara baskı yapan ve bu eylemlerinden rahatsız olduğu bir adamına 'kendi kendini cezalandırması için' haber gönderdi. Bunun üzerine Ömer adlı kişi 'Abi öncelikle selam eder ellerinden öperim, çok başını ağrıtmayacağım. İstemeyerek de olsa sebep verdiğimiz bu olaydan dolayı özür dilerim. Sen bizim abimizsin, bir bacağın lafı mı olur, nereye istersen oraya sıkarım' mesajıyla kendini bacağından vurdu.

"ÜZÜLDÜĞÜMÜ GÖSTERMEK İÇİN SIKTIM"

Bu anlar da yanındakiler tarafından kayda alındı. Kendini vuran zanlı dosyaya giren ifadesinde Alaattin Çakıcı'nın bu konuda kendisinden bir talebi olmadığını söyleyerek "Adını kullanarak bir şahıstan para aldığım dedikodusu yapılmış. Bu da Alaattin Çakıcı'nın kulağına gitmiş. 'Artık ziyaretime gelmesin' demiş. Eskiden beri görüştüğüm sevdiğim bir ağabeyimdir. Dedikodusu dönen olayı gerçekleştirmediğimi, bunu kanıtlamak için ve ne kadar üzüldüğümü belirtmek için de ayağıma ateş ettim" dedi.

Kaynak: Haberler.com / 3. Sayfa

Alaattin Çakıcı İstanbul 3. Sayfa Haberler

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Bayram günü infial yaratan olay! Atatürk anıtına baltalarla saldırdılar

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Namaz çıkışı Özel'i kızdıran sözler: Bayram sabahı ne konuştuğunu bil

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Cumhur İttifakı'nda çatlak mı var? Devlet Bahçeli'den bayram sabahı çok net mesaj

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden 'Neden' sorusuna 'Sadece Allah rızası için' yanıtı

Atatürk Anıtı'na baltayla saldırı! Provokatörlerden "Neden" sorusuna "Sadece Allah rızası için" yanıtı

500

Yorumlar (112)

Jon Snow:

Keşke bir boş kafanın lafı mı olur diye kafasına sıksaymış

56
4
yanıtYanıtla
Faruk:

Kardeş bi yorum yapsammı dedim ama senin yorumunun üstüne yapılmaz. :):):)

yanıt14
yanıt0
hasan:

ha dolar yakan adam ha bu ha ayasofya için dolup taşan insan ha umreden gelip polise tüküren insan hepsini toplayıp ülkeden atsan ülke refaha erişir net şekilde ama insan kalırmı bilmem

43
15
yanıtYanıtla
astro:

tarikatler, cemaatler, mafya bozuntuları, mülteci bataklığı. al sana yeni türkiye

39
9
yanıtYanıtla
Ömer:

cematler tarikatlari karistirmassan olmaz zaten iyi o zaman tüm tuplum de türk insanı de asıl kinini anliyalim Turkiye cumhuriyeti müslümandir halkı müslümandir bu uğurda binlerce şehit vermiştir asla bu islam ümmetinden vazgecmiycektir.senin kinin aslında islamdir cemaatlar değildir.

yanıt7
yanıt20
Hüseyin:

TC müslüman ve laik cemaat camide toplanır camiden çıktımı cemaat yoktur lafla müslüman olunmaz ASTRO kardeşime katılıyorum

yanıt7
yanıt5
tarık:

her cemaat tarikat kötü değil mafya eskiden daha güçlüydü

yanıt2
yanıt12
itibarı biten mhp:

ne yerel yönetimde ne de ülke yönetiminde mhp ve yandaşlarına liderlik nasip olmaz inşallah. Allah göstermesin sonra ülke mafyaların çetelerin pisliklerin eline geçer iyice yaşanmaz hal alır

42
5
yanıtYanıtla
sinan:

şuan mhp zaten hükümette ittifak ile ne yaşıyon kardeş sen :)

yanıt1
yanıt7
İstanbul sözleşmesi:

Amin inşallah

yanıt0
yanıt0
Tüm 112 yorumu okumak için tıklayın Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title