Haberler

Antalya'daki teleferik kazasında çocukların kurtarıldığı an görüntülendi

Güncelleme:

Antalya'da 1 kişinin ölümü ve 7 kişinin yaralanmasıyla sonuçlanan teleferik kazasında mahsur kalan vatandaşları kurtarma çalışmaları 600 metre yükseklikte aralıksız sürüyor. Olay yerinden gelen son görüntülerde kabinde mahsur kalan bebek ve çocukların ekipler tarafından kurtarıldığı anlar ortaya çıktı.

Antalya'daki Tünektepe Teleferik Tesisi'nde direklerden birisinin devrilmesi ve bir kabinin devrilen direğe çarpması sonucunda yaşanan kazada 8 kişi kayalık alana düştü. Korkunç kazada 1 kişi hayatını kaybederken, 2'si çocuk 7 kişi olay anında 3 kişi de tahliye esnasında yaralandı.

ÇOCUKLAR KURTARILDI

600 metre yükseklikteki kurtarma çalışmaları sürerken bebek ve çocukların kurtarılma anının görüntüleri ortaya çıktı. Teleferiklerden helikopterle indirilen bebek ve çocukların tedbir amaçlı sağlık kontrolüne götürüldüğü görüldü.

İÇİŞLERİ BAKANI SON DURUMU AÇIKLADI

İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya sosyal medya hesabından paylaşım yaparak Antalya'da teleferikte mahsur kalan vatandaşlar için kurtarma çalışmalarının devam ettiğini açıkladı.

Bakan Yerlikaya, "Teleferikte mahsur kalan vatandaşlarımızı kurtarma çalışmaları aralıksız devam etmektedir. Asılı kalan 15 kabindeki 98 kişi başarıyla tahliye edilmiştir. Sahil Güvenlik Komutanlığına ait 4 helikopter kurtarma çalışmalarında aktif olarak görev yapmaktadır" ifadelerine yer verdi.

Bölgede 543 personelin çalışmalara devam ettiğini belirten Bakan Yerlikaya, "Bölgeye AFAD, jandarma, emniyet, sahil güvenlik, UMKE, STK ve itfaiye ekiplerinden toplam; 543 arama kurtarma personeli, 7 helikopter, 1 askeri kargo uçağı, 108 araç, 6 ambulans ile dron görevlendirilmiştir. Kurtarma çalışmaları titizlikle sürdürülmektedir. Gelişmelerden kamuoyu bilgilendirilecektir" ifadelerini kullandı.

Yerlikaya bir sonraki açıklamasında "Antalya'da mahsur kalan 15 kabindeki 112 kişi başarıyla tahliye edilmiştir. Kurtarma çalışmaları titizlikle sürdürülmektedir." ifadelerini kullandı.

AFAD BAŞKANI: 128 KİŞİ TAHLİYE EDİLDİ

AFAD Başkanı Okay Memiş son yaptığı açıklamada olay yerindeki durumla ilgili bilgi verdi. Memiş, 16 kabindeki 128 kişinin tahliye edildiğini belirtti.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / 3.Sayfa

Antalya Antalya Kaza 3.Sayfa Yaşam Güncel Haberler

ABD: İran kazadan sonra bizden yardım istedi

ABD: İran kazadan sonra bizden yardım istedi

Reisi'nin cenazesine Türkiye'den iki isim katılacak

Reisi'nin cenazesine Türkiye'den iki isim katılacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 2023 yılı doğum istatistiklerine dikkat çekti: Türkiye için endişe verici

Bahçeli, Reisi'nin ölümüyle ilgili iki ülkeyi işaret etti

Bahçeli, Reisi'nin ölümüyle ilgili iki ülkeyi işaret etti

500

Yorumlar (2)

Ahmet Aydın null:

güçlü devlet böyle olur bakın helikopter dakika da 250 bin dolar saatte 1 milyon dolar masraf var bu 10 adet şuan görev yapıyor

5
2
yanıtYanıtla
UMTES MEKANİK:

250 bin Dolar , Saatte 8 Milyon masraf.Bu kadarda atılmazki ya insaf .

yanıt0
yanıt0
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title