242 Proje Hayata Geçirildi

242 Proje Hayata Geçirildi

Isparta Tarım İl Müdürü Mücahit Yeşil, 2003-2007 Yılları Arasında 242 Projenin Hayata Geçirildiğini Açıkladı. Projelerin Özellikle Hayvancılık Üzerine Yapıldığını Dile Getiren Yeşil, Projelerin; Sosyal Riski Azaltma Projesi (Srap), Özel İdare, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfıgenel Müdürlüğü Bütçeleri Finansmanları ile Gerçekleştirildiğini Kaydetti.

242 Proje Hayata Geçirildi

Isparta Tarım İl Müdürü Mücahit Yeşil, 2003-2007 yılları arasında 242 projenin hayata geçirildiğini açıkladı. Projelerin özellikle hayvancılık üzerine yapıldığını dile getiren Yeşil, projelerin; Sosyal Riski Azaltma Projesi (SRAP), Özel İdare, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma VakfıGenel Müdürlüğü Bütçeleri finansmanları ile gerçekleştirildiğini kaydetti.

Hayvancılık projelerinin özellikle Isparta'nın Sütçüler, Şarkikaraağaç ve Yalvaç ilçelerinde uygulandığını dile getiren Yeşil, 2003 yılından önce tek bir hayvancılık projesinin bile uygulanmadığını ve şu ana kadar uygulanan projelerin yaklaşık 40 trilyon civarında olduğunu söyledi.

13 projelerine Tarım ve Köy İşleri Bakanlığı tarafından konu verildiğini ifade eden Yeşil, Yalvaç (Yukarıkaşıkara, Kozluçay, Sücüllü ve Koruyaka,), Senirkent (Büyükkabaca) Şarkikaraağaç (Çeltek, Muratbağı, Çatlı ve Yenicekale), Aksu, ve Keçiborlu'da süt sığırcılığı projeleri ile Isparta Merkez Çobanisa köyünde koyun yetiştirme projelerinin ve Eğirdir (Çayköy ve Kırıntı Köy)'lerine soğuk hava depoları projelerinin bakanlıkça kabul edildiğini belirtti.

Devam eden projelerde yatırım programını takiben uygulamaya geçileceğini aktaran Tarım İl Müdürü Yeşil, yeni proje ataklarında bulunacaklarını ve hedeflerine emin adımlarla ilerlediklerini açıkladı.

(OB-AT-SÇ-Y)

15.03.2007 14:32 TSİ

Kaynak: İHA