100. Yardım Tırı da Yola Çıktı

100. Yardım Tırı da Yola Çıktı

23.01.2013 18:07 | Son Güncelleme: 23.01.2013 18:08
100. Yardım Tırı da Yola Çıktı

"Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye" yardım kampanyasında 100. yardım tırı da Suriye'ye uğurlandı.

Kimse Yok mu Derneği'nin, "Kış Geldi...Suriye İçin Bir Ekmek, Bir Battaniye" kampanyası kapsamında yola çıkardığı 100. yardım tırı, bir grup sanatçı ve ünlünün katılımıyla Suriye'ye uğurladı.

Derneğin Başkan Yardımcısı Celal Türkoğlu, kampanya çerçevesinde yardım tırının uğurlanması dolayısıyla düzenlenen törende, Suriyeliler için Anadolu'dan ciddi yardımlar geldiğini söyledi. Yardımları güvenli bir biçimde Suriye'ye ulaştırmayı amaçladıklarını aktaran Türkoğlu, şöyle devam etti:

"Şu ana kadar bütün şubelerimizin gayretleriyle önemli yardımlar geldi. Biz bunlara yetişmeye çalışıyoruz. 100. tırda 15 ton un, 10 ton makarna bulunuyor. Bunlar Kızılay'ın oluşturmuş olduğu bir mekanizmayla sınırın öbür tarafındaki Suriye'ye teslim ediliyor."

Sanatçı Açelya Akkoyun ise yaşanan dramı gördükçe duygulandığını dile getirerek, "Sevdiğinizin fotoğrafına bakmakla dokunmak arasında fark var. Bu da aynı şey. Buradaki dramı görüyorsun, üzülüyorsun tabii. Ama dokunmak başka bir şey. Bugün dokunduk, ağladık, sarıldık, kokladık" diye konuştu.

Müge Oruçkaptan da Kilis'teki Suriyeli bebek ve çocukların kendilerini çok etkilediğini belirterek, şunları kaydetti:

"Önemli olan yanlı olmak değil, duyarlı olmak ve insan olmaktır. İnsanlar şunları söylüyorlar, 'neden Türkiye bizim fakirlerimizle ilgilenilmiyor da bu insanlarla ilgileniliyor'. Bir defa ön yargılardan kurtulmamız gerekiyor. Buradaki insanlar savaş içerisinde. Hepsi bizi çok seviyor. Onlar insan, anne ve çocuk. Kadınlar yavrusu ya da eşini kaybetmiş. Esasında tek istekleri vatanlarına dönebilmek. Çok güzel bir iş yaptığımızı düşünüyorum. Zaten bütün dünyaya da örnek olduk."

Konuşmaların ardından 100. yardım tırı, sanatçılar Nuray Hafiftaş, Murat Ünalmış, Nadide Sultan, Müjgan Gönül, Aslıhan Erkişi, Açelya Akkoyun, Müge Oruçkaptan ve diğer yetkililerin katılımıyla Suriye'ye uğurlandı.

Kaynak: Anadolu Ajansı

Haber Yorumları
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.

Manşet Haberler

title