10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

10.01.2018 11:52 | Son Güncelleme: 10.01.2018 11:52
10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü

CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

CHP Sivas Milletvekili Ali Akyıldız, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü dolayısıyla mesaj yayımladı.

Akyıldız, mesajında, demokrasinin vazgeçilmez unsurlarından biri olan basının, demokrasinin gelişmesinde de önemli rolü olduğunu dile getirerek, "Her zaman halkın içinde olarak, günlük hayatın tüm yönlerini bire bir görerek, yaşayarak geniş kitlelere aktaran basın mensuplarımız, toplumun aynası vazifesini görmektedirler." ifadelerini kullandı.

Tarih boyunca gazetecilerin baskıcı ve otoriter rejimlerin ve iktidarların baskısı altında kaldığını dile getiren Akyıldız, mesajında şunları kaydetti:

"Bu uğurda Abdi İpekçi, Çetin Emeç, Uğur Mumcu, Metin Göktepe, Ahmet Taner Kışlalı, Hrant Dink gibi birçok gazetecimiz katledilmiş veya zindana atılmıştır. Bütün bu zorluklara rağmen üstün bir hizmet anlayışı ve fedakarlıkla vazifelerini ifa eden basın çalışanları hukukun evrensel standartları, kişi haklarına ve özel hayata saygı, doğru ve tarafsız haber verme ilkelerinden asla taviz vermeden görevlerine devam etmelidir. Birlik ve beraberlik içinde kardeşçe yaşamamız ve yarınlara her zaman umutla bakmamız için değerli gazeteci kardeşlerimize büyük görevler düşmektedir.

Mesleğine gönül vererek zor ve çetin şartlarda, tarafsızlık ilkesinden ödün vermeden, mesleğinin onuruna uygun şekilde çalışarak, halkımızın gözü, kulağı ve sesi olan, gerektiğinde 24 saat çalışıp canını tehlikeye atan emekçi, fedakar ve değerli gazetecilerimizin 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü'nü gönülden kutlar saygılar sunarım."

Kaynak: Anadolu Ajansı

Manşet

Haberler

title