YUSUF HALAÇOĞLU HABERLERİ

Yusuf Halaçoğlu haber, Yusuf Halaçoğlu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yusuf Halaçoğlu

Yusuf Halaçoğlu

Doğum Yeri Adana / Türkiye
Doğum Tarihi 10.5.1949

Yusuf Halaçoğlu Kimdir ?

1949 yılında Adana'nın Kozan kazasında doğdu. 1993-2008 yılları arası Türk Tarih Kurumu başkanlığı yapmıştır 1967'de liseyi, 1971 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Tarih Bölümü Yeniçağ Tarihi Kürsüsü'nden "Fırka-i İslâhiye ve Kozan" isimli lisans tezini hazırlayarak mezun oldu.
Biyografinin devamı için tıklayın
Yusuf Halaçoğlu - 24.04.2021
Prof. Dr. Halaçoğlu, 1915 olayları iddialarının gerçeği yansıtmadığını belirtti
Eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, 1915 olayları iddialarının gerçeği yansıtmadığının yabancı kaynaklı belgelerde de açıkça yer aldığını söyledi.
Yusuf Halaçoğlu - 20.04.2021
Türk Tarih Kurumu Başkanı Çetin "1915 Olayları Uluslararası Konferansı"nda konuştu Açıklaması
Çetin, arşiv belgelerine dayandığı için çok zahmetli olan bu çalışmalarda görev alan eski Türk Tarih Kurumu Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Prof.
Yusuf Halaçoğlu - 18.04.2021
TÜ Edebiyat Fakültesi çevrim içi "Ermeni İddiaları ve Tarihi Gerçekler" konferansı düzenlenecek
Türk Tarih Kurumu eski Başkanı Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu, Trakya Üniversitesi (TÜ) Edebiyat Fakültesi'nin düzenleyeceği "Ermeni İddiaları ve Tarihi Gerçekler" konferansına konuşmacı olarak katılacak.
Yusuf Halaçoğlu - 04.03.2021
İstanbul Milletvekili Ümit Özdağ, İYİ Partiden istifa etti Açıklaması
Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri, Nevzat Bor, Fatih Eryılmaz, Ali Türkşen ve Ali Aydın gibi isimlerin tasfiyesini, etnik milliyetçilerin partide sorumlu makamlara getirilmesi ve FETÖ işbirlikçilerinin önemli makamlara atanmak istenmesinin izlediğini belirten Özdağ, "Bu sızma girişimleriyle sürekli mücadele ettim ve hemen hepsini engelledim.
Yusuf Halaçoğlu - 11.11.2020
İYİ Partili Özdağ gündeme ilişkin açıklamalarda bulundu Açıklaması
Sayın Akşener; 2011 yılında TBMM'de yeni anayasada ilk 4 maddenin değiştirilmesine 'Hayır' diyerek şiddetle karşı çıkmıştınız. Cumhurbaşkanı olmak için her türlü tavizi vermeye hazır mıydınız ki bu maddelerin değişmesine ses çıkartmadınız. Mevcut anayasamızın girişinde yazan ifadeler de değiştirilmiş. 'Biz Anadolu uygarlıklarının mirasçısı ve Türkiye Cumhuriyeti'nin çocuklar dahil kadın ve erkek yurttaşları olarak özünde insan onurunun bulunduğu hak ve özgürlüklere dayalı eşitlik ve barış içinde yaşayan bir toplumu kurmak ve bunu gelecek kuşaklara emanet etmek amacıyla bu anayasayı hazırladık' denilmiş. Oysa İYİ Parti programında 'Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün evlatları olan bizler, bu değerlerle yola çıkıyoruz' ifadelerini kullanmıştık. İstiklal Harbimizin önderi, Cumhuriyetimizin kurucusu, Atatürk'ün Türk milliyetçiliği anlayışının bu taslaktan çıkarılmasını nasıl kabul ettiniz?" GİK üyesi yapılan Prof. Dr. Bahadır Erdem'in yeni anayasa çalışmaları ve partinin liberal bir çizgiye kayması için İYİ Parti Divanı'na alındığının öne sürüldüğünü aktaran Özdağ, "Gerçekten de yaptığı açıklamalardan partimize Buğra Kavuncu tarafından getirilen ve akrabası olan Erdem'in hem FETÖ'ye hem PKK'ya karşı aşırı liberal olduğu anlaşılmaktadır. Ümit Özdağ, İsmail Koncuk, Aytun Çıray, Feridun Bahşi, Yavuz Temizer, Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri, Fatih Eryılmaz, Ali Türkşen ile yol yürümek istemeyen Akşener'in Bahadır Erdem ve benzerleri konusundaki ısrarı bu anayasa taslağı ile anlaşılır bir durum haline gelmiştir.
Yusuf Halaçoğlu - 25.04.2020
Anadolu Aydınlar Ocağı Genel Başkanı Öztek: "24 Nisan, 105 yıldır büyüyen Ermeni yalanı"
"Biz barış içinde yaşamaktan yanayız" "Halbuki; büyük savaşta Erzurum'da bulunan Amerikan komseri General James Guthrie Harbord ve Osmanlı devleti Alman komutanlarından Orgeneral Paul Bronsart Von Schellendorf ve o günleri yaşayan Rus ve Fransız subayların raporları tamamen Ermeni cinayet ve katliamlarını anlatmaktadır" diyerek sözlerine devam eden Öztek, "Daha sonra Amerikan başkanlarından Reagen'in hukuk danışmanı Bruce Fein, Amerikalı bilim adamları ve yazarlar Stanfort Shaw, Justin Mccarthy, Guenter Lewy, Michael Gunter, Edward Erickson gibi bir çoğu ve Türk bilim adamları Türkkaya Ataöv, Turan Yazgan, Yusuf Halaçoğlu ve Şükrü Server Aya gibi niceleri, 1.
Yusuf Halaçoğlu - 24.04.2020
Prof. Dr. İbrahim Öztek: "Ermeniler sürdürdükleri büyük yalanı terk etmelidir"
Halbuki; Büyük savaşta Erzurum'da bulunan Amerikan komiseri General James Guthrie Harbord ve Osmanlı devleti Alman komutanlarından Orgeneral Paul Bronsart Von Schellendorf ve o günleri yaşayan Rus ve Fransız subayların raporları tamamen Ermeni cinayet ve katliamlarını anlatmaktadır. Daha sonra Amerikan başkanlarından Reagen'in hukuk danışmanı Bruce Fein, Amerikalı bilim adamları ve yazarlar Stanfort Shaw, Justin Mccarthy, Guenter Lewy, Michael Gunter, Edward Erickson gibi bir çoğu ve Türk bilim adamları Türkkaya Ataöv, Turan Yazgan, Yusuf Halaçoğlu ve Şükrü Server Aya gibi niceleri, birinci dünya savaşı günlerinde Ermenilerin iki milyon Müslüman Türk ve Kürt'ü katlettiğini, soy kırım uyguladıklarını kanıtları ile belirtmektedirler.
Yusuf Halaçoğlu - 08.02.2020
MHP siyasette 51 yılı geride bıraktı
Kongrenin yapılacağı otelin önüne Meral Akşener, Koray Aydın, Sinan Oğan ve Ümit Özdağ aynı araçla geldi. Hazırlanan ortak basın bildirisi eski MHP Grup Başkanvekili Yusuf Halaçoğlu tarafından okundu.
Yusuf Halaçoğlu - 19.10.2019
TBMM Başkanı Şentop, nikah şahidi oldu
Bir otelde düzenlenen düğünde Özkan Öztürk ve Elif Sena Sarıbaş'ın nikah şahitliğini, Şentop'un yanı sıra AK Parti Grup Başkanvekilleri Bülent Turan ve Özlem Zengin ile 26. Dönem Milletvekili Yusuf Halaçoğlu ve eski Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek yaptı.
Yusuf Halaçoğlu - 23.08.2019
Alaşehir Kongresi'nin 100.yılı
Belediyenin organize ettiği konferansa Prof. Dr. Yusuf Halaçoğlu ve Abant İzzet Baysal Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç.
Yusuf Halaçoğlu - 06.08.2018
İyi Partili Çıray: İstifaları Saygıyla Karşılıyoruz
İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, Partinin kurucu üyeleri Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu'nun istifalarını saygıyla karşıladıklarını belirterek, "Gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, geçmiş tecrübelerinin aksine son çalıştayımızda da olduğu gibi,...
Yusuf Halaçoğlu - 06.08.2018
Halaçoğlu: "Bizim Hiçbir Partiye Gitmemiz Söz Konusu Değil"
- Yusuf Halaçoğlu'nun basın açıklaması ANKARA - İYİ Parti kurucu üyeleri Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor, görevlerinden ve partilerinden istifa etti.
Yusuf Halaçoğlu - 06.08.2018
Akşener'in Partiyi Bir Yere Götürmesi Mümkün Değil"
İYİ Parti'den istifa eden Genel İdare Kurulu (GİK) ve Kurucu Üyesi Yusuf Halaçoğlu, Genel Başkan Meral Akşener'in partisinin gerisinde oy aldığını belirterek, "Dolayısıyla biz istifanızı, kongreye gitmenizi ve aday olmamanızı onaylıyoruz.
Yusuf Halaçoğlu - 06.08.2018
İyi Parti'den "İstifa" Açıklaması
İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, "Sayın Nevzat Bor, Yusuf Halaçoğlu ve Özcan Yeniçeri'nin istifa kararlarını saygıyla karşılıyoruz.
Yusuf Halaçoğlu - 06.08.2018
İyi Parti'den İstifalara İlişkin Açıklama
İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Çıray, parti kurucularından Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu'nun istifa etmesine ilişkin yazılı açıklama yaptı.
Yusuf Halaçoğlu - 06.08.2018
İyi Parti'den İstifa Açıklaması: İyi Parti'ye ve Siyaset Vicdanına Uymadığı Kanaatindeyiz
İYİ Parti Genel Sekreteri ve Parti Sözcüsü Aytun Çıray, Partinin kurucu üyeleri Nevzat Bor, Özcan Yeniçeri ve Yusuf Halaçoğlu'nun istifaları üzerine yaptığı açıklamada, "Gerekçelerindeki siyasi parti tarifinin, geçmiş tecrübelerinin aksine son çalıştayımızda da olduğu gibi, görüşlerini...
Yusuf Halaçoğlu - 06.08.2018
İyi Parti'de İstifa
İYİ Parti kurucu üyeleri Yusuf Halaçoğlu, Özcan Yeniçeri ve Nevzat Bor, partilerinden ve partideki görevlerinden istifa etti.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Yusuf Halaçoğlu Haberleri | Yusuf Halaçoğlu Kimdir - Haberler - Yusuf Halaçoğlu haberleri en güncel gelişmeler ve son dakika haberler. Yusuf Halaçoğlu kimdir, hayatı ve biyografisi. Ermenilerin Türkleri nasıl yaktığı o fırınlarda anlatılacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Gizlilik Politikası] - [Çerez Politikası] - [Kişisel Verilerin Korunması] - [Hata Bildir] 19.9.2021 14:25:26. #1.16#

title