Yozgat'ta Yol Yapımında Patlatılan Dinamit 2 Yaşındaki Çocuğu Yaraladı

Yozgat'ta Yol Yapımında Patlatılan Dinamit 2 Yaşındaki Çocuğu Yaraladı

Yozgat E-88 Karayolu Muslubelen Mevkiinde Yapılan Duble Yol Çalışmaları Sırasında Patlatılan Dinamitin Fırlattığı Taşlar 2 Yaşındaki Bir Kız Çocuğunu Yaraladı.

Yozgat'ta Yol Yapımında Patlatılan Dinamit 2 Yaşındaki Çocuğu Yaraladı

Yozgat E-88 Karayolu Muslubelen mevkiinde yapılan duble yol çalışmaları sırasında patlatılan dinamitin fırlattığı taşlar 2 yaşındaki bir kız çocuğunu yaraladı.

Edinilen bilgiye göre, Yozgat İl Özel İdaresi tarafından yapımı üstlenilen E-88 Karayolu Muslubelen Mevkiindeki duble yol çalışmaları sırasında çıkan kayaları parçalamak için dinamit kullanıldı. Dinamitin patlamasıyla birlikte etrafa saçılan taş parçaları, dinamitin atıldığı yere yaklaşık 1 kilometre uzaklıktaki 2 yaşındaki Nisanur Doğandemir'e isabet etti. Kaburgaları kırılan küçük Nisanur, Yozgat Devlet Hastanesi'ne kaldırıldı, ilk tedavisi yapıldıktan sonra Ankara'ya sevk edildi.

Yozgat Vali Yardımcısı İzzettin Sevgili, yol yapım çalışmaları sırasında kayaları parçalamak için dinamit kullanıldığını belirterek, "Dinamit kullanılmadan önce, tüm güvenlik tedbirleri 2 kilometreden itibaren alındı. Jandarma ve polis araçlarıyla dinamit kullanılacağına dair anonslar yapıldı, ayrıca dağda çoban olabilir veya uyuyan bir kişi olabilir diye arazi taraması yapıldı. Ancak, kendileri öğretmen olan bir çift çocuklarıyla birlikte, bahçelerine gelmiş ve yapılan anonsları duymamışlar. Dinamitin patlamasıyla birlikte sıçrayan taş, 2 yaşındaki kızları Nisanur'a isabet ederek yaraladı. Nisanur'un hastanede yapılan tetkiklerde durumunun iyi olduğu doktorlar tarafından bildirildi. Anne ve babanın tedavinin Ankara'da yaptırmalarını istemeleri üzerine Nisanur Ankara'ya sevk edildi" dedi.

(ÖE-OK-Y)

Kaynak: İHA