Yezidilik Haberleri

Yezidilik haber, Yezidilik son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yezidilik - 28.10.2020
Uzmanlara göre Sincar anlaşması PKK'nın bölgeden çıkarılmasına ve Türkiye'nin sınır güvenliğine katkı sağlayacak
Uzmanlar, Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasındaki Sincar anlaşmasıyla, terör örgütü PKK'nın bölgeden çıkarılacağı ve Türkiye'nin sınır güvenliğine katkı sağlanacağını belirterek, Bağdat ve Erbil ilişkilerinin de olumlu etkileneceğini söyledi.
Yezidilik - 24.10.2020
Sincar'da yalnızca Irak bayrağı dalgalanacak
Irak Ordusu Ortak Operasyonlar Komutanlığı Sözcüsü Tümgeneral Tahsin Hafaci, Ninova vilayetine bağlı Sincar ilçesinde yalnızca Irak bayrağının dalgalanacağını bildirdi.
Yezidilik - 20.10.2020
IKBY İçişleri Bakanlığı: IKBY'de 1 milyona yakın iç göçmen ve sığınmacı yaşıyor
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi'nde (IKBY), terör ve iç çatışmalar nedeniyle evlerini terk eden 996 bin 861 iç göçmen ve sığınmacının bulunduğu bildirildi.
Yezidilik - 16.10.2020
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi: "Silahlı gruplar bölgeden (Sincar'dan) çekilmeli"
İngiltere'nin Bağdat Büyükelçisi Stephen Hickey, Bağdat ve Erbil yönetimleri arasında imzalanan anlaşma kapsamında silahlı grupların Sincar'dan çekilmesi gerektiğini belirtti.
Yezidilik - 15.10.2020
Son dakika haber...
Son dakika habere göre HAYDAR KARAALP - Terör örgütü PKK, Suriye ve Kandil'den getirdiği militanlar ve kendisine bağlı yerel milislerle konuşlandığı Musul'un Sincar ilçesinde, 6 yıldır askeri ve siyasi faaliyetlerine devam ediyor.
Yezidilik - 13.10.2020
Erbil-Bağdat anlaşması Sincar'ın "ikinci Kandil" olmasını engelleyebilir
Bağdat ile Erbil arasında 9 Ekim'de imzalanan ve terör örgütü PKK'nın Musul'un Sincar ilçesindeki varlığını sonlandırmayı da amaçlayan Sincar Anlaşması hem PKK hem de Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) için, ayrıca Irak ve bölge ülkeleri açısından kritik bir sürece kapı araladı.
Yezidilik - 12.10.2020
Son dakika haberleri... Erbil ve Bağdat yönetimlerinden "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu
Edinilen son dakika haberine göre Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) temsilcileri ve Irak Cumhurbaşkanı Berhem Salih'in Erbil'deki görüşmesinde, yaklaşan seçimler ve Bağdat-Erbil ilişkileri ele alınırken "Sincar anlaşmasına destek" vurgusu öne çıktı.
Yezidilik - 10.10.2020
ABD yönetimi Sincar anlaşmasından memnun
ABD yönetimi, Irak hükümeti ile Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) arasında varılan Sincar anlaşmasından memnuniyet duyduğunu açıkladı.
Yezidilik - 9.10.2020
Bağdat'tan Sincar için anlaşma hamlesi
Irak Başbakanı Mustafa el-Kazımi'nin himayesinde, merkezi yönetimin Sincar'da güçlendirilmesi ve yabancı grupların gücünün kırılması için anlaşma yapıldığı duyuruldu.
Yezidilik - 8.10.2020
Osman Kavala ve Henri Barkey hakkında hazırlanan iddianameden detaylar (2)
Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) 15 Temmuz darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında tutuklanan Osman Kavala ve yakalama kararı bulunan eski CIA danışmanı Henri Barkey hakkında hazırlanan iddianamede, sanıkların 15 Temmuz 2016 darbe girişimi öncesindeki faaliyetlerinin hayatın olağan...
Yezidilik - 7.10.2020
HDP İstanbul Milletvekili Kaya Açıklaması
HDP İstanbul Milletvekili Hüda Kaya, "HDP, Kobani olayları üzerinden bir operasyonla karşı karşıyadır.
Yezidilik - 4.10.2020
Haftanın tarihine bakış
Osmanlı bilgini Katip Çelebi, özellikle coğrafya alanında yazdığı "Cihannüma" adlı eseriyle bu alanda çığır açtı.
Yezidilik - 17.9.2020
Son dakika haberleri: Sincar'daki Ezidi aileler PKK'nın kaçırdığı evlatlarının kurtarılmasını istiyor
Son dakika gelişmesine göre Irak'ta Musul'un Sincar ilçesindeki Ezidiler, terör örgütü PKK tarafından kaçırılan evlatlarının kurtarılması ve akıbetlerinin açıklanması için Birleşmiş Milletler (BM) ve uluslararası topluma çağrıda bulundu.
Yezidilik - 12.9.2020
PKK'dan kaçan genç, terör örgütünün çocukları çatışmalara nasıl sürdüğünü anlattı
Diyarbakır'da 5 yıl önce 13 yaşındayken dağa götürülen ve terör örgütü PKK'dan kaçarak güvenlik güçlerine teslim olan E.Ç, teröristlerin çocukları çatışmalara nasıl sürdüğünü anlattı.
Yezidilik - 4.9.2020
Son Dakika | Türkiye'deki Ezidi kardeşler, 6 yıl sonra Irak'taki yakınlarına kavuştu
Gelen son dakika haberine göre Terör örgütü DEAŞ tarafından 2014'te kaçırılıp daha sonra Türkiye'de bir yetimhanede bulunan 2 Ezidi kardeş, Irak'taki yakınlarına kavuştu.
Yezidilik - 29.8.2020
Son Dakika | Sincar İlçesi Kaymakamı: "PKK, Sincar'da alıkoyduğu Ezidileri gizli hapishanelerde tutuyor"
Son dakika gelişmesine göre Irak'ta Ezidilerin çoğunlukta yaşadığı Sincar İlçesi Kaymakamı Mehma Halil, terör örgütü PKK'nın, alıkoyduğu Ezidileri gizli hapishanelerde tuttuğunu söyledi.
Yezidilik - 27.8.2020
Fransa Dışişleri Bakanı Parly, IKBY Başkanı Barzani ile görüştü
Fransa Savunma Bakanı Florence Parly, ülkesi ile Irak'ın ortak düşmanının terör örgütü DEAŞ olduğunu belirterek, 6 yıldır örgüte karşı mücadele edildiğini ve bu konuda peşmergeyi desteklemeye devam edeceklerini söyledi.
Yezidilik - 12.8.2020
Son dakika gündem: Sivillerin mallarına göz koyan YPG/PKK tepkiler nedeniyle geri adım attı
Son dakika haberi: Terör örgütü YPG/PKK, Suriye'de işgal ettiği bölgelerden göçmek zorunda kalan vatandaşların mal varlıklarına el koyulmasının önünü açacak kararından dönmek zorunda kaldı.
Yezidilik - 11.8.2020
Son dakika haberleri! Sincar Dağı'ndaki Ezidiler, PKK'nın varlığını protesto ediyor
Son dakika güncel haberi: Irak'ın Musul kentine bağlı Sincar'daki Ezidiler, terör örgütü PKK'nın bölgelerinden çıkması ve kaçırılan çocuklarının serbest bırakılması için ikinci kez gösteri düzenledi.
Yezidilik - 10.8.2020
YPG/PKK işgal ettiği bölgelerde göç ettirdiği vatandaşların mal varlıklarına el koyuyor
Terör örgütü YPG/PKK Suriye'de işgal ettiği bölgelerden göç ettirdiği vatandaşların mal varlıklarına da el koyma başladı.
Yezidilik - 3.8.2020
Bakan Çavuşoğlu: "DEAŞ'ın zulmünden kurtulan Ezidiler bugün de PKK terörünün pençesinde"
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, terör örgütü DEAŞ'ın 6 yıl önce Musul'un Sincar ilçesine yönelik saldırılarında katledilen Ezidilerin acısının unutulmadığını belirterek, Ezidilerin bugün de YPG/PKK terör örgütünün zulmü altında olduğunu vurguladı.
Yezidilik - 3.8.2020
IKBY Başkanı Barzani'den "Sincar'ın PKK üssüne dönüştüğü" iması
Irak Kürt Bölgesel Yönetimi (IKBY) Başkanı Neçirvan Barzani, Ezidilerin çoğunlukta olduğu Musul'un Sincar ilçesinin yeniden inşasının hala sağlanmadığını belirterek, bölgenin isim vermeden terör örgütü PKK gibi yasa dışı silahlı grupların üssü haline geldiği imasında bulundu.
Yezidilik - 29.7.2020
Ezidiler PKK terör örgütünün Sincar'dan çıkartılmasını istiyor
PKK terör örgütü, 2014 yılının Ağustos ayında DEAŞ tarafından ele geçirilen Sincar ve Musul'dan kaçarak Irak'ın belli başlı bölgelerine ve üçüncü ülkelere sığınan Ezidilere terör uyguluyor.
Yezidilik - 29.7.2020
Son dakika haber... HDP'li Feleknas Uca: "Kadim Ezidi halkına saygı duymak zorundayız"
Son dakika haberine göre HDP Batman Milletvekili Feleknas Uca, "İnançları ve kültürlerinden dolayı katliamlara ve saldırılara maruz kalan kadim Ezidi halkına saygı duymak zorundayız." dedi.
Yezidilik - 29.7.2020
Irak'taki Ezidiler PKK'nın kaçırdığı evlatlarının kurtarılmasını istiyor
Irak'taki Ezidiler, Bağdat hükümetine terör örgütü PKK tarafından dağa kaçırılan evlatlarının kurtarılması çağrısında bulunarak, Ezidileri öldüren terör örgütü DEAŞ mensuplarının bugün PKK saflarında yer aldığını belirtti.
Yezidilik - 15.7.2020
Son dakika haber! Irak'ta 5 bin 700 Ezidi 6 yıl sonra Sincar'a döndü
Son dakika güncel haberi: Irak'ta terör örgütü DEAŞ'ın saldırıları nedeniyle 6 yıl önce yerlerinden edilen 5 bin 700 Ezidi, Musul'un Sincar ilçesindeki evlerine döndü.
Yezidilik - 11.7.2020
Yemen'de "özgürlüklerin bastırılması" ve "zorla kaybetme" olayları protesto edildi
Yemen'in Hadramevt ilinde onlarca gösterici "özgürlüklerin bastırılması" ve "zorla kaybetme" olaylarını protesto etti.
Yezidilik - 26.6.2020
ABD, 2020 İnsan Kaçakçılığı Raporu'nu açıkladı
ABD Dışişleri Bakanlığı, ülkelerin insan kaçakçılığı hakkındaki durumları ele alan 2020 İnsan Kaçakçılığı Raporu'nu yayımladı.
Yezidilik - 25.6.2020
Irak Türkmen Cephesi Temsilcisi Tütüncü: Türkiye'nin Irak'taki operasyonu uluslararası bir haktır.
Irak Türkmen Cephesi Türkiye Temsilcisi Mehmet Tütüncü, Türkiye'nin Irak'ın kuzeyine düzenlediği, PKK ve diğer terörist unsurları etkisiz hale getirmek maksadıyla icra edilen Pençe-Kaplan Operasyonu'nun uluslararası hukuktan doğan bir hak olduğunu belirtti.
Yezidilik - 24.6.2020
ABD, DEAŞ'ın yeni elebaşı için koyduğu para ödülünü 10 milyon dolara çıkardı
ABD yönetimi, terör örgütü DEAŞ'ın yeni elebaşı Emir Muhammed Said Abdurrahman el-Mevla hakkında kimlik ya da yer tespitine yardımcı olacak bilgiler karşılığında koyduğu 5 milyon dolar ödülü, 10 milyon dolara çıkardı.
Yezidilik - 21.6.2020
Haftanın tarihine bakış
Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nin ilk seçimi olan Cumhurbaşkanı ve 27. Dönem Milletvekili Genel Seçimi için Türkiye, 24 Haziran 2018'de sandık başına gitti.
Yezidilik - 20.6.2020
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, "Yeniden Keşfet" etkinliği basın toplantısında konuştu (3) Açıklaması
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, "Kimileri Libya'yı bölmekten bahsetti.
Yezidilik - 31.5.2020
Son dakika haberleri | İş insanları bütün yönleriyle Mardin'i konuştu
Gelen son dakika haberine göre Mardin, birçok farklı kültürün dostça yaşadığı ve 7 bin yılı aşkın tarihi ile dünya kenti olmak için yola çıktı.
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yezidilik Haberleri | Yezidilik Haber - Haberler - Yezidilik haberleri, son dakika yezidilik haber ve gelişmeleri burada. Uzmanlara göre Sincar anlaşması PKK'nın bölgeden çıkarılmasına ve Türkiye'nin sınır güvenliğine katkı sağlayacak.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 28.10.2020 21:33:46. #1.15#
title