Yerli Üretim Logosu Haberleri

Yerli Üretim Logosu haber, Yerli Üretim Logosu son dakika haberleri ve gelişmeleri.

Yerli Üretim Logosu - 15.12.2018
Her 7 Bin Dolarlık İthalatta Bir İşçi İşsiz Kalıyor
Dışa bağımlılığı azaltmak ve kendine yetebilen bir ülke olmak için yerli malı kullanımı son derece önemli. Bu anlamda Türkiye ekonomisinin içinden geçtiği zorlu dönemde özellikle döviz fiyatlarının artışıyla yerli malı kullanma çağrıları yapıldı. Hatta Ekonomi Bakanlığı'nın başlattığı "yerli üretim logosu" uygulaması ile yerli malı kullanımına özendirme ivme kazandı.
Yerli Üretim Logosu - 29.11.2018
Kağızman'da "Bakkal Amca" Tiyatro Oyunu Sahnelendi
İlçe Milli Eğitim Müdürü Yakup Bayşar da öğrencilerin keyifli anlar yaşadığını belirterek, "Bakkal Amca tiyatrosuyla öğrencilerimize yerli üretim logosunu tanıtarak, onlarda ekonomi bilincini geliştirmeyi amaçladık.
Yerli Üretim Logosu - 05.11.2018
Yomra'da "Milli Ses Ver" Projesine Destek
Yomra Belediye Başkanı İbrahim Sağıroğlu, vatandaşların yerli ve milli ürünleri tercih etmesini istediklerini söyledi.
Yerli Üretim Logosu - 01.11.2018
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez Açıklaması
Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Fatih Dönmez, geçen yıl Türkiye'nin ilk yenilenebilir enerji lisesini açtıklarını belirterek, "Okullarımız hem rezerv madenciliğimizin hem de enerji teknolojilerinin geliştirilmesi anlamında önemli bir ihtiyacı karşılayacak.
Yerli Üretim Logosu - 30.10.2018
TOBB Ticaret Borsaları Konsey Toplantısı
Pekcan, vatandaşların sağlıklı ve güvenilir ürünleri tüketmesi ve Türk malı algısının güçlenmesi için çalışmalar yürüttüklerini dile getirerek, bu çerçevede, bereketli Türkiye'de üretilen yerli ürünlere daha fazla sahip çıkmak için Yerli Üretim Logosu'nu geliştirdiklerini söyledi.
Yerli Üretim Logosu - 18.10.2018
TESK'ten "Yerli Üretim Logosu" Uyarısı
Türkiye Esnaf ve Sanatkarları Konfederasyonu (TESK) Genel Başkanı Bendevi Palandöken, yerli üretim logosunun mevzuatta belirtilen kurallara göre kullanılması gerektiğini belirterek, "Başta et olmak üzere, çok tüketilen gıdalarda yerli ürün olmamasına rağmen yerli üretim logosu...
Yerli Üretim Logosu - 18.10.2018
TESK Genel Başkanı Palandöken: "Yerli Olmayan Ürünlere Yerli Üretim Logosu Koyanlar Var"
Yerli üretim logosunun mevzuatta belirtilen kurallara göre kullanılması gerektiğini vurgulayan TESK Genel Başkanı Bendevi Palandöken, “Yerli ürünlerin etiketlerinin üzerinde bulunması zorunlu olan hususlarla ilgili genelgemizi tüm teşkilatımız ile paylaştık.
Yerli Üretim Logosu - 17.10.2018
Etiketlerde "Yerli Üretim" Logosu Olmayan Esnaf Uyarıldı
Ayrıca Reklam Kurulu tarafından reklamın yayımlandığı mecraya göre 6 bin 900 lira ile 276 bin 345 lira aralığında idari para cezası uygulanabilecek. "Yerli üretim logosu" uygulaması, Türkiye sınırları içerisinde perakende olarak satışa sunulan mallar için geçerli olduğundan ihraç edilen mallar ya da perakende olarak satışa sunulmayan mallar kapsam dışı tutuluyor.
Yerli Üretim Logosu - 09.10.2018
Demirbağ'dan Yerli Üretim Logosu Uyarısı
Sinop Tüketici Hakem Heyeti Başkanı Canan Demirbağ, yerli üretim logosunun Türkiye'de üretilen tüm ürünlerin etiketlerinde zorunlu kılındığını söyledi.
Yerli Üretim Logosu - 05.10.2018
Denizli'de Marketlere Usulsüz Fiyat ve Logo Denetimi
Denizli'de marketlerde "yerli üretim" logosunun fiyat etiketlerinde kullanımı ve fiyat artışlarıyla ilgili denetim yapıldı.
Yerli Üretim Logosu - 05.10.2018
Ticaret Bakanlığından "Yerli Üretim" Açıklaması
Açıklamada, "Yerli Üretim" logosunun perakende satışa konu hangi malların etiketleri üzerine yerleştirileceği hususu ile logonun kullanımına ilişkin usul ve esasların Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlanan "Fiyat Etiketinde Yerli Üretim Logosu Kullanımına İlişkin Tebliğ" ile belirlendiğine dikkati çekilerek, şu ifadelere yer verildi: "Düzenlemeyle Sanayi Sicil Kanunu'nun ilgili maddesinde belirtilen işletmeler tarafından Türkiye'de üretilen malların, Türkiye'de üretilen el ve ev sanatları ürünleri ile Gümrük Kanunu'nun ilgili maddesinde sayılan ürünlerden (sanayi, gıda ve tarımsal ürünler ile madenler gibi) Türkiye'de elde edilen veya üretilen malların 'yerli üretim' sayılacağı kabul edilmiştir.
Yerli Üretim Logosu - 05.10.2018
Fiyat Etiketinde "Yerli Üretim" Logosu Kullanımına İlişkin Tebliğ Yayımlandı
Resmi Gazete'de yayımlanarak 3 Ekim tarihinde yürürlüğe giren düzenleme ile Fiyat Etiketi Yönetmeliği'nde değişikliğe gidilerek, etiket ve listelerde bulunması zorunlu bilgilere "malın satış fiyatı ve birim fiyatının uygulanmaya başladığı tarih" ile "üretim yeri Türkiye olan mallar için Bakanlıkça tespit ve ilan edilen şekil, logo veya işaret" hususları eklendi. Bu doğrultuda tüketicilere yönelik mal satışlarında, ürünün ülkemizde üretildiğini göstermek üzere tüketicilerin dikkatini ilk bakışta çekecek nitelikte "Yerli Üretim" logosu Ticaret Bakanlığınca hazırlanarak kamuoyuyla paylaşıldı. Konuya ilişkin Bakanlıktan yapılan açıklamada, "Yerli Üretim" logosunun mevzuata uygun olarak kullanılmasında malın üretim yerinin tespitinin büyük önem taşıdığı belirtildi. Bu kapsamda "Yerli Üretim" logosunun perakende satışa konu hangi malların etiketleri üzerine yerleştirileceği hususu ile logonun kullanımına ilişkin usul ve esasların bugün yayımlanan Fiyat Etiketinde Yerli Üretim Logosu Kullanımına İlişkin Tebliğ ile belirlendiği ifade edilerek, "Buna göre perakende olarak satışa sunulan ve üretim yeri Türkiye olan malların etiket ve fiyat listelerinde 'Yerli Üretim' logosu kullanmaları zorunlu tutulmaktadır.
Yerli Üretim Logosu - 05.10.2018
Yerli Üretim" Logosunun Kullanımı
Ticaret Bakanlığının, Fiyat Etiketinde Yerli Üretim Logosu Kullanımına İlişkin Tebliği, Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yayımlandı.
12
Antoloji.com Hastane.com.tr Intersinema.com Yenikadin.com
Şu an buradasınız: Yerli Üretim Logosu Haberleri | Yerli Üretim Logosu Haber - Haberler - Yerli Üretim Logosu haberleri, son dakika yerli üretim logosu haber ve gelişmeleri burada. Akçakoca'da zabıta ekipleri gramaj ve etiket denetimi yaptı.
Sitemizde yayınlanan haberlerin telif hakları haber kaynaklarına aittir, haberleri kopyalamayınız.

[Kullanım Şartları] - [Hata Bildir] 26.2.2021 05:04:06. #1.16#
title