Vergi Dairesi Çalışanlarına 'Stres Yönetimi' Konulu Seminer - Haberler
Haberi Paylaş

Vergi Dairesi Çalışanlarına 'Stres Yönetimi' Konulu Seminer

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Vergi Dairesi Çalışanlarına 'Stres Yönetimi' Konulu Seminer

Vergi Haftası nedeniyle, Vergi Dairesinde çalışan personele 'stres yönetimi' konulu seminer verildi.

Vergi Haftası nedeniyle, Vergi Dairesinde çalışan personele 'stres yönetimi' konulu seminer verildi.

Vergi Dairesi konferans salonunda düzenlenen seminere psikolojik danışman ve rehberlik uzmanı Ali Emrah Şarlı konuşmacı olarak katıldı. Şarlı verdiği seminerde, "Günlük hayatımızda kullandığımız dil bizi olumlu yada olumsuz etkiliyor. Dil insanlara iyi yada kötü her şeyi yaptırabiliyor. Bildiğiniz gibi günlük hayatımızda stresler yaşıyoruz. Hayatta o kadar çok strese giriyoruz ki bu duruma kendimiz bile şaşırıyoruz. Biz kendimizi unutuyoruz ama kendimiz dışında her şeyle ilgilenerek kendimizi strese sokuyoruz" diye konuştu.

Konuşma dilinin önemine değinen Şarlı, "Günlük hayatımızda beden dili, sözler, ses tonu var. Bunlar çok önemli. Bunlardan beden dili çok etkili. Bizler bir şeyde başarısız olduğumuz zaman kendimize 'ben başarısız adamım' diyoruz. Bir kişi bir işi başarabildikten sonra herkes başarabilir. Ayrıca ülkemizde maalesef kitap okuma alışkanlığı yok. Başarılı olmamız için kitap okumamız lazım. Yapılan istatistiklere göre, Türkiye'de 6 kişi 1 kitap okuyor. Gençlerin yüzde 70'i hiç kütüphane görmemiş. Kitap okumak bizim hayatımızın 235. sırasında yer alıyor. Türkiye'de 20 kişiye 1 gazete düşüyor. Kendimizi biraz daha geliştirmemiz gerekiyor" şeklinde konuştu. - KAYSERİ

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Ali Emrah, Türkiye, Yerel, Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title