Üniversitede Şiir ve Medeniyet Söyleşisi - Haberler
Haberi Paylaş

Üniversitede Şiir ve Medeniyet Söyleşisi

İhlas Haber Ajansı - Yerel
Üniversitede Şiir ve Medeniyet Söyleşisi

Kilis 7 Aralık Üniversitesi’nin öğrenci topluluklarından Toplum ve İletişim Gönüllüleri Topluluğu “Şiir ve Medeniyet” konulu bir söyleşi düzenledi.

Kilis 7 Aralık Üniversitesi'nin öğrenci topluluklarından Toplum ve İletişim Gönüllüleri Topluluğu "Şiir ve Medeniyet" konulu bir söyleşi düzenledi.

Fen Edebiyat Fakültesi konferans salonunda düzenlenen söyleşiye konuşmacı olarak Harran Üniversitesi Fen Edebiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Hasan Akçay katıldı.

Medeniyetin ancak okumakla ve bilimle kat edilecek bir yol olduğunu belirten Akçay, "Bir milletin medeniyeti, harcadığı kağıt ve tükettiği mürekkeple anlaşılır. Bir ülkede şiir varsa medeniyette vardır" dedi.

"Bir yerde kütüphaneler varsa gazeteler, kitaplar basılıp dağıtılıyorsa orası medeni bir yerdir" diyen Akçay, şiirin yalnızlığın çaresi olduğunu da sözlerine ekledi. - KİLİS

İhlas Haber Ajansı / Yerel

Kilis 7 Aralık Üniversitesi Harran Üniversitesi Hasan Akçay Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title