Türk İsveç Bilişim ve İletişim Teknolojileri Forumu - Haberler
Haberi Paylaş

Türk İsveç Bilişim ve İletişim Teknolojileri Forumu

AA - Yerel
Türk İsveç Bilişim ve İletişim Teknolojileri Forumu

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr.

Kütahya Valisi Kenan Çiftçi ve Zafer Kalkınma Ajansı Genel Sekreteri Dr. Yılmaz Özmen, Dış Ekonomik İlişkiler Kurulu (DEİK) tarafından İsveç'te düzenlenen "Türk- İsveç Bilişim ve İletişim Teknolojileri Forumu"na katıldı.

Valilikten yapılan yazılı açıklamaya göre, Çiftçi, foruma katılmak üzere gittiği İsveç'te ilk olarak 8 bin 800 firmanın 66 bin 500 çalışanla faaliyet gösterdiği Kista Bilim Şehrinde firmaların tanıtım ofislerini inceledi.

Türkiye'nin İsveç Ticaret Müşaviri Murat Ertekin ve İsveç'te faaliyet gösteren Türk iş adamlarından Gökhan Tenekecioğlu tarafından Türk heyetine ülkedeki iş ve yatırım ortamına ilişkin brifing verildi.

Başkent Stockholm'de İsveç Ticaret Konseyinde gerçekleştirilen forumun açılışında, İsveç Dışişleri Bakanlığı Ticaret Politikaları Genel Müdürü Anders Ahlind, Türk- İsveç İş Konseyi Başkanı İshak Alaton ve Türkiye'nin Stockholm Büyükelçisi Zergün Korutürk, katılımcılara hitap etti. Daha sonra Başbakanlık Türkiye Yatırım Destek ve Tanıtım Ajansı, Başbakanlık E-Devlet Danışmanı Dr. Ramazan Altınok, Türkiye Bilişim Sanayicileri Derneği, İsveç ve Türkiye'den bazı firmaların temsilcilerinin sunumlarına yer verildi.

Dr. Özmen tarafından katılımcılara Zafer Kalkınma Ajansı ve faaliyetleri ile birlikte Afyonkarahisar, Kütahya, Manisa ve Uşak illerinden oluşan TR33 Bölgesi hakkında bilgilendirme yapıldı.

Çiftçi ve beraberindekiler forumun tamamlanmasının ardından Nasdaq OMX Borsasına ziyarette bulundu. Faaliyetler, Korutürk'ün Büyükelçilik Rezidansında Türk heyetine verdiği resepsiyonla sona erdi.

- KÜTAHYA

AA / Yerel

Yerel Haberler

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.
title