Haberi Paylaş

Tfa İcra Kurulu'nda 'Delibaş' Dönemi

Tfa İcra Kurulu'nda 'Delibaş' Dönemi

Yerel Haberler

Türkiye Futbol Akademisi (TFA) İcra Kurulu Başkanlığı'na Nedim Delibaş'ın getirildiği bildirildi.

Türkiye Futbol Akademisi (TFA) İcra Kurulu Başkanlığı'na Nedim Delibaş'ın getirildiği bildirildi.

Merkezi Adana'da bulunan TFA'da yeniden yapılanma süreci devam ediyor. Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği (FIFA) ve Avrupa Futbol Federasyonları Birliği (UEFA) ortak işbirliğinde geçmişten günümüze kadar düzenlenen futbol organizasyonlarına akademik düzeyde katkı ve yenilik kazandıracak organizasyonlar düzenlemek amacıyla kurulan TFA'da, 'İcra Kurulu Başkanlığı' görevine Nedim Delibaş'ın getirildiği açıklandı. Ulusal bazda yayın hayatını sürdüren 'Spor Türkiye' adlı internet sitesinin yönetim kurulu başkanlığını üstlenen ve Mersin'de yapmış olduğu haber çalışmaları ile öne çıkan Nedim Delibaş, bir dönem de Türkiye Futbol Federasyonu (TFF) başkanlığına da aday olmuştu.

TFA Yönetim Kurulu Başkanı Nesim Argun da, Türk futboluna çok önemli hizmetlerde bulunabilme adına gece gündüz demeden çalıştıklarını, bu kapsamda da il il gezdiklerini anlattı. Yeniden yapılanma sürecinde TFA İcra Kurulu Başkanlığı'na spor alanındaki çalışmaları ile öne çıkan Nedim Delibaş'ı getirdiklerini, kendisi ile birlikte daha güzel projelere imza atmak istediklerini dile getirdi.

TFA'nın, kendine güvenen, takım duygusu içinde hareket eden, sosyal, psikolojik, ahlaki yönleri güçlü olarak yetiştireceği üstün yetenekli futbolcuları ile Türkiye'de ve dünyada örnek alınan bir futbol akademisi kurma amacında olduğunu hatırlatan Delibaş, "Böylesine önemli çaba ve gayret içinde olan TFA çatısı altında görev yapacak olmanın haklı gurur ve mutluluğunu yaşıyorum" dedi. Delibaş, "TFA olarak, spor bilimleri ve spor teknolojisinden yararlanarak, Türk gençlerinden uluslararası seviyede yarışabilecek üstün nitelikli futbolcular yetiştirme misyonumuzu en iyi şekilde yerine getirebilme noktasında dev projeleri de hayata geçireceğiz" ifadesini kullandı. - ADANA

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Yerel

Uluslararası Futbol Federasyonları Birliği Mersin Avrupa Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title