Haberi Paylaş

Rize'nin sevilen ismi Necati Hutoğlu doğum gününde son yolculuğuna uğurlandı

Yerel Haberler

Rize'nin sevilen ismi Necati Hutoğlu doğum gününde son yolculuğuna uğurlandı Rize'de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden emekli imam Necati Hutoğlu, doğum gününde son yolculuğuna uğurlandı.

Rize'nin sevilen ismi Necati Hutoğlu doğum gününde son yolculuğuna uğurlandı

RİZE - Rize'de geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybeden emekli imam Necati Hutoğlu, doğum gününde son yolculuğuna uğurlandı.

Rize'de imamlıktan emekli olduktan sonra yaklaşık 20 yıldır Ramazan ayı boyunca yerel bir televizyon kanalında izleyicinin karşısına çıkan, soru cevap şeklinde dini sohbetler yapan Necati Hutoğlu (92), kendisine sorulan sorulara verdiği cevaplar ile gündeme gelmişti. Rize'de ve tüm Türkiye'de sevilen bir isim olan Necati Hutoğlu, namazını kılmak için abdestini aldıktan bir zaman sonra geçirdiği kalp krizi sonucu hayatını kaybetti. Hayatını kaybeden Hutoğlu'nun cenazesi Rize'de ki Şeyh Camii'ne getirilerek son yolculuğuna uğurlandı. Hutoğlu'nun cenazesini ise oğlu tarafından kıldırıldı. Hutoğlu kılınan cenaze namazının ardından Güneysu ilçesine bağlı Birlik mahallesinde ki aile kabristanlığına defnedildi.

Namazını kılmaya gittiği sırada hayatını kaybettiğini söyleyen Necati Hutoğlu'nun kızı Beysun Turan, "Babam uyuyordu abdestini almak için kalktı lavaboya gitti. Geldiğinden 2 dakika sonra namazını kılmaya giderken hayatını kaybetti. O gün hiçbir şey konuşamadık" ifadelerini kullandı.

Necati hocayla beraber canlı yayınlara geldiğinde her zaman onları severek motive ettiğini sözlerine yansıtan İsmail Kılıç, "Necati Hocayla beraber kutsal topraklara yolculuk yaptık. Onunla beraber umrede insanların ona sorduğu soruları cevaplarken anlara şahit oldum. Necati hoca canlı yayına gelirdi. Hepimizi gelir severdi. Bizi motive ederdi. Derdi ki siz gençler geleceğe güzel şeyler anlatacaksınız. Onun için canlı yayınlarınızda adaletli olun derdi. Şuanda burada Türkiye'nin dört bir yanından insanlar onu sevdiği için buraya gelmiş. Gelini de hatta şunu dedi. 30 yıllık gelinlik yaptım ona hiçbir zaman kötü bir şey söylemedi dedi. Allah rahmet eylesin" dedi.

Necati Hutoğlu'nun kız kardeşi Fatma Yıldırım, kardeşinin vaadini yerine geldiğini söyleyerek, "Allah hayırlı ölümler nasip etsin bize inşallah. Allah bize cennetini nasip eder inşallah. Her zaman birilerin cenazelerine giderdi. Millete anlatırdı. Kardeşimden büyük hoca yoktu. Bize vaat etmişti. Şeyh camiinin yanında cenazesinin kılınmasını istemişti. İstediği de oldu. Çok da güzel hava oldu" şeklinde konuştu.

"Necati hocayı çok seviyordum"

Necati Hocayı çok sevdiğini ifade eden Furkan Ahmet Terzioğlu, "Ben Necati hocayı çok seviyordum. Onun için buraya namaz kılmaya geldim. Allah Rahmet Eylesin. Allah Mekanını cennet eylesin. Onu çok seviyoruz" şeklinde konuştu.

"Ramazan ayı bizim için Necati hoca demekti"

Cenazede konuşan Rize Valisi Kemal Çeber, "Benim Rize'den önceki 30 yıllık hayatımda Ramazn ayı bizim için iftar ve sahur demektir. Aynı zamanda Ramazan ayı bizim için Necati hoca demekti. Benim memleketim Tokat'ta ana baba evinde Ramazan demek Necati Hoca demekti" dedi.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı / Ali Maşalacı - Yerel

3. Sayfa Yerel Haberler

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title