Haberi Paylaş
Manisa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Tunca, Alaşehir'i Ziyaret Etti

Manisa Süt Üreticileri Birliği Başkanı Tunca, Alaşehir'i Ziyaret Etti

Yerel Haberler

Manisa Süt Üreticileri Birliği Ulvi Murat Tunca, Alaşehir'de Bazı Kurum ve Kuruluşları Ziyaret Etti

Manisa Süt Üreticileri Birliği Ulvi Murat Tunca, Alaşehir'de bazı kurum ve kuruluşları ziyaret etti. Belediye Başkanı Kadir Daş, Alaşehir Ziraat Odası Başkanı Necdet Türk ve Ziraat Bankası Alaşehir Şubesi'ni ziyaret eden Tunca ve birlik yöneticileri, Manisa Süt Üreticileri Birliği'nin faaliyetleri hakkında bilgi verdi. Ulvi Murat Tunca, gazetecilere yaptığı açıklamada, 2005 yılında kurulan Manisa Süt Üreticileri Birliği'nin 5 yıl içinde 5 bin 200 üye sayısına ulaştığını söyledi. Turgutlu, Salihli ve Alaşehir'de süt toplama merkezleri olduğunu anlatan Tunca, '24 köy, 1 kooperatif 3 çiftlikten süt alıyoruz. Günlük 22 ton süt topluyoruz. Yörsan ve yerel mandıralara süt veriyoruz. Manisa'nın tamamında süt toplama imkanına sahip olma hedefindeyiz. Birliğimizin misyonu istikrarlı seyreden süt fiyatı oluşturmaktır' dedi.

Küpeleme ve kayıt işlemlerindeki düzensizliğin üyelerinin teşviklerden yararlanmalarını engellediğini dile getiren Tunca, Alaşehir İlçe Tarım Müdürlüğü ziyaretinde, yetkililerden Alaşehir bölgesindeki hayvanların küpeleme ve kayıt sisteminin düzenli yapılmasını istediklerini bildirdi.

(KES-BAH) - MANİSA

Kaynak: AA / Yerel

Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
title