Haber : Karacabey'de ulaşıma engel olan yapı ortadan kaldırıldı - Haberler

Haberi Paylaş

Karacabey'de ulaşıma engel olan yapı ortadan kaldırıldı

Karacabey'de ulaşıma engel olan yapı ortadan kaldırıldıBURSA Karacabey Sırabademler Mahallesi'nde bir kısmı yola taşan ve yıllardır o yolu kullananlar için engel teşkil eden yapı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince önceki gün yıkıldı.

Karacabey'de ulaşıma engel olan yapı ortadan kaldırıldı

BURSA Karacabey Sırabademler Mahallesi'nde bir kısmı yola taşan ve yıllardır o yolu kullananlar için engel teşkil eden yapı, Bursa Büyükşehir Belediyesi ekiplerince önceki gün yıkıldı.

Karacabey, 'Daha yaşanabilir bir Karacabey' hedefiyle, Karacabey'in dört bir yanında hem yaparak hem de yıkarak çalışmalar sürüyor. Karacabey Sırabademler Mahallesi, Şükrü Keskin Sokak'ta yer alan ve bulunduğu konum itibariyle yola taşarak yolun daralmasına sebep olan yapı, önceki gün Büyükşehir Belediyesi ve Karacabey Belediyesi ekipleriyle birlikte yıkıldı. 1975 yılında yapıldığı belirtilen yapı yıllarca ulaşıma engel teşkil etmiş ve sıkça şikayet konusu olmuştu. Tüm bunların sonunda, 494 metrekarelik 2 katlı binanın kamulaştırması Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından yapıldı. Bu çerçevede Karacabey Belediyesi ve Bursa Büyükşehir Belediyesi ekipleri binanın yıkılarak ortadan kaldırılmasını sağladı.

Yıkıma katılan Belediye Başkanı Ali Özkan, "Kentimizi bazen yaparak, bazen yıkarak güzelleştirmek gerekiyor. Bu bölgede yaşayan vatandaşlarımızın yıllardan beri bize ilettikleri ve çözüm bekledikleri bir sorundu. Bir kısmı yola taşan bina sebebiyle ulaşım akıbete uğradı, onun oradan kaldırılması gerekiyordu. Büyükşehir Belediyemize yaptığımız müracaat neticesinde burası için kamulaştırma kararıyla birlikte bedelleri ödendi ve ekipler tarafından yıkım faaliyeti yapıldı. Ben bu katkılarından dolayı Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a teşekkür ederim. Karacabey'i daha da güzelleştirmek için yorulmak yok yola devam" dedi.

İhlas Haber Ajansı / Muhammet Kösle - Yerel

Bursa Büyükşehir Belediyesi Büyükşehir Belediyesi Karacabey Belediyesi Karacabey Yerel Haberler

beğendim
alkışladım
beğenmedim
güldüm
üzüldüm
sinirlendim
şaşırdım
500
Yazılan yorumlar hiçbir şekilde Haberler.com’un görüş ve düşüncelerini yansıtmamaktadır. Yorumlar, yazan kişiyi bağlayıcı niteliktedir.
Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Haberler.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.
title