Haberler

HDP'li Becerekli Bazı Ulusal Kanallara Tepki Gösterdi

Yerel Haberler

HDP Batman Milletvekili Saadet Becerekli, bazı haber kanallarının halkların arasındaki kardeşliği zedelediğini ifade etti.

HDP Milletvekili Becerekli: Halkların Birlikteliğini Bozuyorlar

HDP ve DBP Batman İl Örgütleri, bazı ulusal medya kuruluşlarında "Cizre'de 60 kişinin öldürüldü" haberine tepki gösterdi.

Aralarında bazı STK temsilcilerinin de yer aldığı kitle, bölgedeki olayların çarpıtıldığı gerekçesiyle bir çok TV kanalı ve medya kuruluşuna tepki gösterdi.

Atatürk Parkı önünde yapılan basın açıklamasına HDP Milletvekili Saadet Becerekli, DBP İl Eş Başkanları Abdulbari Karaağaç, Nurten Üzümcü ile HDP ve DBP'liler katıldı.

DBP İl Eş Başkanı Abdülbari Karaağaç, ölümlerin Türkiye halkları arasındaki birlikteliğini bozacağını ifade ederek, Cizre'de yaşanan can kayıplarını kınadı.

BECEREKLİ, "ÖLÜMLER SORUNU ÇÖZMEZ"

HDP Milletvekili Saadet Becerekli, bölgedeki olayların bilinçli olarak çarptırıldığını belirtti.

Becerekli, "63 günden beri Sur ve Cizre'de yaşananlar Türkiye'nin kanayan yarası haline gelmiştir.60 kişinin öldüğü haberinin bir kanal'da yayınlanması bizi yaralamıştır. Bölgede daha binlerce insan öldü, peki bu sorun çözüldü mü? Bugün, ülkeyi yönetenler halklarımızı ayrıştırıyorlar. Türkiye'nin ekonomisi Cizre'de, Slopi'de, Sur'da harcanıyor. Oysa ülkenin kalkınmasına yönelik harcanabilir. Bir an önce bu katliamcı zihniyetin son bulması ve müzakere masasına oturulması gerekir" dedi.

Kaynak: Temsilci / Yerel

Batman Yerel Haberler

title